Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de 38 yürüyüş rotası turizme kazandırıldı

'de Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan Kadyanda yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Giriş Tarihi: 22.4.2013 09:38
Oldukça kalabalık bir gurubun FTSO önünden hareket ederek Kadyanda antik kentine geldiği etkinlikte, Kadyanda'yı gezen gruba Müze Müdürlüğü arkeologları tarafından antik kentin tarihi hakkında bilgiler verildi.

Kadyanda'ya araçlarla gelen aralarında FTSO Başkanı Akif Arıcan, TÜRSAB BYK Başkanı Salih Taşçı, Turizm danışma Müdürü Güler Uymaz, FETAV Müdürü Dilek Dinçer'in de aralarında bulunduğu kalabalık grup, Kadyan'da hakkında bilgiler alarak antik kenti gezdiler.
Turizm Danışma Müdürü Güler Uymaz gezinin stadyum kısmında yapılan etkinlikte yürüyüş organizasyonunu yapan ve yürüyüşe katılanların ulaşım ve kumanyasını karşılayan FTSO'na teşekkür etti.

Yürüyüşe katılan FTSO başkanı Akif Arıcan, bölgemizin turizm potansiyelinin oldukça fazla olduğunu belirterek, son yıllarda turizmin doğa ve yürüyüşlerde ağırlık kazandığını, bu amaçla 38 yürüyüş rotasını turizme kazandırdıklarını söyledi.

Yürüyüş yollarının tanıtımı amacıyla rehber kitap basımının yapıldığını belirten Akif Arıcan, 'Yürüyüş yolları projesinin tanıtımını yapmamızın yanında, projeyi devam ettirip sürdürülebilirliğini sağlamak için mücadele ediyoruz. Bizden desteğini esirgemeyen İlçe ve İl turizm müdürlüklerimize, Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye'de 38 yürüyüş rotası turizme kazandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN