Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'a uçuşlar başlıyor

Giriş Tarihi: 10.5.2013 14:47

Arap turistlerin son yıllarda Doğu Karadeniz Bölgesi'ne gittikçe artan ilgisi üzerine Suudi 'dan 'a direkt uçak seferleri başlatıldı.

Bu kapsamda, bir turizm acentasının ilk charter seferini Türk Hava Yoları (THY) ile 29 Mayıs'ta 'a gerçekleştirecek. Uçak seferlerinin bölgedeki turizm sektörünün daha da gelişmesine katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'dan Trabzon'a gelen misafirlerin aktarmasız Trabzon'a inmeleri için yapılan çalışma ve girişimlerin sonuç verdiğini belirtti. Kızılcık, "Son bir kaç yıldır Arap yarımadasından gelen misafirlerimizin İstanbul üzerinden Trabzon'a yaptıkları aktarmada yolculuğun uzun sürmesinden dolayı şikayetler alıyorduk. Misafirlerimizin İstanbul havalimanı yerine 4 saat daha erken Trabzon'a direkt uçuşla gelmelerini sağlamak için ve diğer yetkililerle yaptığımız görüşmeler sonucunu verdi. Riyat'ta bulunan turizm acentesi ilk charter seferini gerçekleştirecek. Böylelikle Arap yarımadasından geçen yıl 60 bin civarında gelen turist sayımızın bu yıl 80 bine ulaşmasını hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için turizm altyapısını geliştirmeye çalışıyoruz." dedi .

THY Cidde Müdürü Osman Hacımahmutoğlu, Riyat'ta bulunan turizm acentesi ilk charter seferini 29 Mayıs'ta, ikincisini 12 Haziran'da, üçüncüsünü 26 Haziran'da, dördüncüsünü ise 3 Temmuz'da THY'nin direkt Trabzon uçağıyla gerçekleştireceği bilgisini verdi. Hacımahmutoğlu, "Bu seferlerde Arabistan'dan Trabzon'a gelmek isteyen misafirlerin gün geçtikçe arttığını görmekteyiz. Bu seferler turizm sektörünün gelişmesini sağlayacağına inanıyorum." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arabistan'dan Trabzon'a uçuşlar başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN