Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engellilerin deniz sevinci

Muğla Valiliği Bünyesinde bulunan MELSA tarafından işletilmekte olan Kumburnu plajında engellilerin ve yaşlılarında rahatça denize girebilmeleri için örnek bir çalışma gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 17.5.2013 11:50
Kumburnu plajının işletme yetkilileri engellilerin ve yaşlıların da denize girebilmeleri için Plajdan denize doğru ahşap bir platform yaparak özellikle yaşlıların ve tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren engellilerinde denize girebilmelerini sağladılar. Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık'ın girişimleri ile yapımına başlanılan platform bir hafta içerisinde tamamlanacak.

Yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık;engellilere özel 'de yapılan platformun bir hafta içersinde sonuçlandırılacağını söyledi. Çalık 'Arkadaşlarımız engelliler haftasında engelliler ile ilgili bir çalışma başlattılar. Başlatılan bu çalışma ile artık engelli vatandaşlarımız Kumburnu plajında rahatlıkla denize girebileceklerdir. Bu vesile ile arkadaşlarımızın engelliler ve yaşlıları düşünerek başlattıkları çalışmayı bizde yerinde gördük. Bir hafta içerisinde bu yapılan platform tamamlandığında engelli kardeşlerimiz yapılan ahşap platform sayesinde tekerlekli sandalye ile denize rahatlıkla girip çıkabileceklerdir.

ÖLÜDENİZDE YÜZDE 25'LİK ARTIŞ VAR
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık Kumburnu MELSA sorumlusu işletme müdürü Mahmut Sertaç ile birlikte Belcekız plajı ile Kumburnu plajını gezerek sezon hakkında değerlendirmedede bulundular. Fethiye kaymakamı Ekrem Çalık Belcekız plajı ve Kumburnu plajını gezdiklerini söyleyerek Ölüdeniz'in sezona hazır olduğunu gördük'dedi. Çalık, 'Kumburnu plajına şuana kadar 12 bin kişi giriş yapmış geçen yıla göre turist sayısında yüzde 25 bir artış gözleniyor.

Turizmden bu yıl çok daha güzel bir sonuç bekliyoruz' dedi. Muğla Valiliği MELSA Şirketi tarafından işletilen Kumburnu plajının işletme müdürü Mahmut Serttaş ise 'Burada bizden önceki arkadaşımız çok güzel bir sistem oturtmuş. Bizde biraz çehre değişikliği yaparak Kumburnu'nu turizm sezonuna hazır hale getirdik. Biz bu yıl tatlı dil güler yüz, müşteri memnuniyetinin en önemli felsefemiz olarak belirledik. Burası dünyaca ünlü bir yer. Personellerimizi de biraz gençleştirerek, dil bilen personelleri ön planda tuttuk. Şu anda turizmin gidişatı son derece güzel. İyi bir turizm sezonu bekliyoruz. Geçen yıla oranla şuanda giriş yapan tatilci sayımız yüzde 25 artmış durumdadır.

Ciro olarak ta yüzde 35 bir artışımız oldu. Engelli kardeşlerimiz tekerlekli sandalye ile geliyorlar ama denize giremeden dönüyorlardı. Bizde engellilerimizi düşünerek basit bir platform yaparak en azından engelli kardeşlerimizin de ayakları denize bassın diye bir çalışma başlattık. Engelli kardeşlerimizi düşünerek başlattığımız platform çalışmasında sona yaklaştık ve en geç bir hafta içerisinde Kumburnu plajında engelli kardeşlerimiz de denize girebilecekler' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellilerin deniz sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN