restorasyonu 2014'te bitecek

Şanlıurfa'da tarihi ve Harran şehir surlarının restorasyonunda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Restorasyonun 2014 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

Giriş Tarihi: 4.6.2013 16:05
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Vekili Abdullah Kocapınar, Müzeler Uygulamalar Daire Başkan vekili Yakup Harmanda, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür yardımcısı vekili Zülküf Yılmaz ve beraberindeki heyet, 'nde devam eden inşaat, restorasyon ve kazı çalışmalarını yerinde incelemek üzere Şanlıurfa'ya geldi.

Harran Kalesi'nde yapılan çalışmaları inceleyen Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Vekili Kocapınar, müteahhit firma ve ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kocapınar, "Harran Kalesi'nde başlatılan restorasyon çalışmalarını yerinde incelemek için heyetimiz ile birlikte Şanlıurfa'ya gelerek yerinde incelemelerde bulunduk. Başlatılan restorasyon çalışmalarının hızla devam ettiğini gördük ve restorasyon çalışmalarının 2014 yılında bitirilmesi için çalışmalara hız veriyoruz." dedi.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü heyetine İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Müze Müdürü Müslüm Ercan, Gaziantep Röleve Müdürü Mustafa Ayar da eşlik etti.
Bu arada restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Harran Kalesi ev surlarının turizme büyük katkı sunması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harran Kalesi restorasyonu 2014'te bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN