'i tiyatral şovlarla anlatıyorlar

Giriş Tarihi: 6.6.2013 15:27 Güncelleme Tarihi: 6.6.2013 15:37

Kruvaziyer turizmiyle Kuşadası'na gelen yolcuların ilçede daha uzun kalmaları için tur acenteleri farklı etkinlikler ve alternatif turlar düzenliyor.

Kruvaziyer turizmiyle Kuşadası'na gelen yolcuların ilçede daha uzun kalmaları için tur acenteleri farklı etkinlikler ve alternatif turlar düzenliyor. Bu kapsamda ören yerlerinde tarihi bilgiler aktarılırken özellikle 'te bir turizm şirketi interaktif şovlarla turistleri geçmişe uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.Turist rehberlerinin yanı sıra şirket çalışanlarının da Roma dönemine ait giysileri dikkat çekerken, akşamları Efes'teki konserlerdeki etkinlik turistler tarafından büyük beğeniyle izleniyor.Acentenin Kuşadası Bölge Müdürü Ali Kuluyever, gazetecilere yaptığı açıklamada, turistleri yollarına serdikleri kırmızı halılarla ve folklor ekipleriyle karşıladıklarını söyledi.

Ören yerlerinde turistlerin sıcak havadan etkilenmemeleri için buzlu havlu ve şapka dağıttıklarını belirten Kuluyever,'' Efes'in altın çağını hatırlatmak amacıyla 45 kişilik İzmir Sanat Tiyatrosu ekibiyle, o dönemi interaktif şov olarak canlandırıyoruz. Turistler tarafından bu etkinlik büyük ilgi görüyor. Rehberin dönemi anlatmasındansa, tiyatral olarak canlandırılması daha etkileyici ve akılda kalıcı oluyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efes'i tiyatral şovlarla anlatıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN