Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'na yoğun ilgi

Mersin'in Silifke ilçesinin turizminde önemli bir yere sahip olan Narlıkuyu beldesindeki , turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Giriş Tarihi: 7.6.2013 11:54 Güncelleme Tarihi: 7.6.2013 11:59
Tarihi dokusu, denizi ve doğal güzellikleri açısından önemli bir kent konumunda olan Mersin genelinde uzun zamandır yürütülen tanıtım çalışmaları meyvesini vermeye başladı.Yerli ve yabancı turistler, tarihi bakımdan önemli bir yere sahip olan Narlıkuyu beldesindeki Cennet Cehennem çöküğü ile Astım Dilek Mağarası'nı gezerek, bu güzellikleri görme imkanı buluyor.

Narlıkuyu beldesine gezmek için gelen yerli ve yabancı turistler, Cennet çukuruna inmek için uzun bir yoldan ve merdivenden inilmesi gerektiğini belirtti. Turistler inmesi de çıkması da zor olan bu yolun sonunda görülmeye değer bir manzara ile karşılaştıkları için bütün yorgunluklarını attıklarını söyledi.

Turizm açısında önemli yere sahip olan beldeye gelen yerli ve yabancı konuklar sadece ören yerlerine gezmekle kalmıyor, burada satışa sunulan yörenin değerlerinin sergilendiği dükkanlardan da alışveriş yapmayı ihmal etmiyor. Yöreye özel il işi ve hediyelik eşyalardan alan turistler aynı zamanda 'nın girişinde bulunan deveye de binmeyi ihmal etmiyor. Deveyle bir tur yapmadan gitmeyen turistler, hayatlarında ilk kez deveye binmenin de heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cennet-Cehennem Mağaraları'na yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN