Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da mavi bayrak törenle göklere çekildi

Giriş Tarihi: 12.6.2013 10:14

İzmir'in Dikili ilçesine bağlı beldesinde düzenlenen törenle Mavi Bayrak göndere çekildi.

Mavi Bayrak, 2013 turizm sezonunu kapsayan 5 Mayıs - 15 Eylül tarihleri arasında Kaleönü sahilinde dalgalanacak.Mavi Bayrak ödül törenine Çandarlı Belediye Başkanı Ahmet Dağdelen, Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Yıldıray Özer, Mavi Bayrak İzmir ve Aydın İlleri Koordinatörü Doğan Karataş, belde sahil esnafları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Mavi Bayrak Ödül Töreni'nde konuşma yapman Mavi Bayrak İzmir ve Aydın İlleri Koordinatörü Karataş, şunları söyledi:
'Çandarlı, zaten tertemiz deniziyle, tertemiz plajıyla, kumuyla bilinen bir yer. Biz buraya Mavi Bayrak'ı verir iken yaptığımız şey zaten sahip olduğu bu ünvanı pekiştirmiş oldu. Herkesin bildiği bir şey var. Bir talihsizlik yaşadık geçen aylarda. Ancak, insanlar bana soruyorlar. 'Mavi Bayrak neden alıyoruz? Mavi Bayrak'ın bize ne faydası olacak?' diye soruyorlar. Bana kalırsa; daha Mavi Bayrak Ödülü vermeyi açıklamadan önce bile Mavi Bayrak'lı bir aday olduğu süreçte yaşanan çevre talihsizliği bütün dikkatlerin buraya yönelmesini sağladı.

Gerçekten devletimiz burasıyla ilgili bütün olanaklarını seferber ederek çok kısa bir sürede mucizevi bir biçimde burada yaşanacak felaketlerin önüne geçti. Mavi Bayrak belki de bu işin bir başlangıcı oldu. Ama umut ediyorum ki, bundan sonra Çandarlı olarak Mavi Bayrak ile birlikte sadece bununla kalmayız ve bu işi çok daha yukarılara taşıyabiliriz. Huzurlarınızda ben özellikle Başkan'ıma yaptığı çalışmalardan, katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum ve Mavi Bayrak'ın Çandarlı'ya hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.'

Çandarlı'nın sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını, su sporları gibi alternatif turizmiyle, kalesiyle, yağ fabrikasıyla, hamamıyla, çeşmesiyle, konağıyla, dağ turizmiyle, gelişmesi için arzu ederek çalıştığını ifade eden Belediye Başkanı Dağdelen, 'Arkadaşlarımız, Başkanımız bizim de bir Mavi Bayrak'ımız olsun; denizimiz, plajımız çok temiz, mücadele ediyoruz, koruyoruz dediler. Ben de müracatlarını yapmalarını arkalarında durarak sağladım. Arkadaşlarımız iyi bir çalışma yaptılar.

Bugün gururla görüyoruz ki Mavi Bayrak'ımızı burada dalgalandıracağız. İnşallah, Çandarlı Plajı burada olduğu sürece bu bayrak burada dalgalanır. Temizliğin simgesi, kullanılabilirliğin simgesi, plajın dünya standartlarında olduğunun bir simgesi. İnşallah, bundan sonraki senelerde bu sene olduğu gibi bu bayrak burada dalgalanır. Çandarlı'mıza yakışır. Çandarlı'mıza daha çok şeyler yakışıyor. İnşallah Çandarlı, bundan sonraki yıllarda hem tarihi turizmiyle hem doğa turizmiyle hem de deniz turizmiyle ilerlere gidecektir. Bundan hiç şüphem yoktur. Tekrar hayırlı, uğurlu olsun. Hepimize bol kazançlı yıllar diliyorum' dedi.
Başkan Dağdelen'in konuşmasının ardından, Kaleönü sahil şeridindeki işletme sahipleri ile birlikte Mavi Bayrak göndere çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çandarlı'da mavi bayrak törenle göklere çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN