Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balkanlar'a vizesiz tatil keyfi

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'dan başlayıp Karadağ'ın turizm merkezi Budva'ya uzanan muhteşem bir Balkanlar gezisi sizleri bekliyor. Balkanlar'da altı ülkeyi göreceğiniz bu eşsiz turda, vizesiz tatile çıkmak ise ayrı bir keyif oluyor

Giriş Tarihi: 19.6.2013
Balkanlar hem vizesiz olması hem de birden fazla ülke görme fırsatı tanıdığı için en fazla tercih edilen turlar arasında yerini alıyor. Balkanlar'da 6 ülke programı için Üsküp veya Belgrad başlangıçlı olarak 2 ülke çıkışlı tur seçeneği bulunuyor.

BÜYÜLEYEN ÜLKE SIRBİSTAN

Sırbistan asma bahçeleri, yemyeşil ovalara kurulu manastırları, nehirleri, gölleri ve kaplıcalarıyla insanı büyüleyen bir ülke. Sırbistan'ın başkenti Belgrad farklı kültürleri bir potada eriten dokusuyla büyülüyor. Sava ve Tuna nehirlerinin buluştuğu şehirde iki nehir Belgrad'ın da çehresini değiştiriyor. Temiz havasıyla insana nefes aldığını hissettiren bu şehirde Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi ve Saborna Kilisesi bu şehri daha da güzelleştiren yapılar olarak karşımıza çıkıyor.

KÜLLERİNDEN DOĞAN ŞEHİR

Hepimizin yüreğine hüzünlü bir dokunuş yapan Saraybosna küllerinden yeniden doğan bir şehir. Geçmişin kötü günlerini silip tarihi ve kültürel eserleriyle yeniden şahlanmaya hazırlanan kent Osmanlı döneminden kalan eserleriyle ziyaretçilerine nasıl da dimdik ayakta kaldığını anlatıyor. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar Köprüsü bunun en bariz örneği aslında. Türkiye Cumhuriyeti'nin katkılarıyla birebir aynısı yapılan bu eşsiz mimari savaşla tarihin silinemeyeceğini anlatıyor. Güçlü duruşun bir simgesi olan bu şehirde hüzünle umut birbirine karışıyor. Her yeni doğan çocukla mutluluğun bir kez daha yeşerdiği Bosna yeniden doğuşu anlatıyor. Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'ya sahip olan bu şehirde her sokağı gezmeli her köşeyi içinize çekmelisiniz.

TÜRK KÖYÜ POÇİTEL
Tarihi dokusunu hâlâ koruyan ve Türk köyü olarak bilinen Poçitel Saraybosna'dan sonraki rotanız. Ardından kıyı kentleri ve tatil kasabalarıyla yarışan başkent Zagreb'e geçiyorsunuz. Zagreb, kirlenmemiş denizi, tertemiz doğası ve 116 mavi bayraklı plajıyla Hırvatistan'ın övünç kaynağı. Turunuzun vizesiz olması Dubrovnik ile buluşmanızı engelleyemiyor. Tur esnasında dileyen yeşil pasaportuyla veya vizesi olanlar da Dubrovnik'i gezebiliyor. Geceleme ise Trebinje'nin muhteşem büyüsünde yapılıyor.

TURİZM MERKEZİ BUDVA
Karadağ'ın kıyı şehri Kotor nefes kesen manzarasıyla büyülüyor. Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva, eşsiz sahili ve turkuvaz deniziyle Karadağ'ın turizm merkezi olarak kabul ediliyor. 2 bin 500 senelik geçmişiyle Adriyatik Denizi kıyısındaki en eski yerleşim yerlerinden biri olan şehir yat limanı, Hawaii'ye benzerliğiyle ünlü St.Nikola Adası, Stari Grad'ı ve kalesiyle hayran bırakıyor.

599 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Farklı kültürleri büyüleyen Balkanları Anı Tur'un deneyimli rehberleriyle gezmek hafızalarınızda güzel anılar bırakacak. Anı Tur'la her pazar gerçekleşen Balkan turları 599 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 7 gece 8 günlük program yoğun ilgi topluyor. Anı Tur 28 yıllık deneyimiyle sizi en güzel tatil anılarınızı yaşamaya davet ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanlar'a vizesiz tatil keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN