plajları atlı timlere emanet

Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde, dünyaca ünlü Plajlarının güvenliği, Atlı Jandarma Timi tarafından sağlanılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 20.6.2013 11:50
Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitimi Merkezi tarafından, Balıkesir İl Jandarma Alay Komutanlığı'na 2 binici ve 4 adet attan oluşan Atlı Jandarma Timi 'da turistler ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Atlı timinin; Sarımsaklı Plajları öncelikli olmak üzere, ilçe ve beldenin diğer turistik bölgeleriyle, Ayvalık Adaları Tabiat Parkı sınırları içinde bulunan Jandarma kontrolündeki alanlarda da vatandaşlarla ziyaretçilerin can ve mal güvenliğini sağlayacağı bildirildi.

Ayvalık ve Sarımsaklı'da bir ilk olan turizm sezonu süresince devam edecek olan atlı uygulamanın, jandarmaya ait devriye araçlarının giremediği bölgelerde etkin olacağı vurgulandı. Nevşehir'den gelen; Serhan, Ötüken, Murat ve Sude isimli atları, üzerinde süvarileriyle birlikte gören vatandaşlarla, tatilcilerin önce şaşırdıkları ancak daha sonra kendilerinin can ve mal güvenliğini sağlamaları adına yeni başlayan uygulamayı hemen benimsemeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Haftanın Salı günü hariç her günü hizmet vereceği bildirilen Atlı Jandarma Timinin Sarımsaklı başta olmak üzere Ayvalık'ta suç oranları yüzdesini oldukça düşürmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarımsaklı plajları atlı timlere emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN