Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yumurtalık turizm sezonuna iddialı giriyor

Giriş Tarihi: 26.6.2013 11:35

Yumurtalık, gözde turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.Ayas kalesi, Atlas kalesi ve Süleyman kulesi'nde restorasyon çalışmaları ile mozaik kazıları, ilçenin tarihsel değerleri zenginleştirilirken peyzaj projesiyle de Yumurtalık plajının alt ve üst yapısı yenilendi.

Adana'nın Yumurtalık ilçesi, belediye, İSKEN ve Yum-Der işbirliğinde sürdürülen bir dizi çalışma sonucu turizm sezonuna hazır hale getirildi.
İSKEN Sugözü Enerji Santralı ve Yumurtalık Belediyesi'nin katkılarıyla, Yumurtalık Kültür, Turizm ve Doğa Varlıklarını Koruma ve Sosyal Kalkınma Derneği (YUM - DER) tarafından düzenlenen III. Esnaf Eğitim Programı ile 2013 turizm sezonuna dönük hazırlıklarını tamamlayan Yumurtalık; bölgesinin gözde turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Turizm sezonuna hazırlık çalışmaları kapsamında; bir yandan Ayas Kalesi, Atlas Kalesi ve Süleyman Kulesi'nde sürdürülen restorasyon çalışmaları ve mozaik kazıları ile Yumurtalık'ın tarihsel değerleri zenginleştirilirken diğer yandan da yürütülen peyzaj projesi ile de Yumurtalık Plajı'nın alt ve üst yapısı ziyaretçilere en iyi hizmeti sunacak şekilde yenilerek modern bir yapıya kavuşturuldu.

Öte yandan YUM-DER üyesi 41 esnafın katıldığı Esnaf Eğitim Programı kapsamında; Ürgüp, Göreme ve Avanos başta olmak üzere Kapadokya Bölgesi'ni kapsayan bir inceleme gezisi düzenlenerek katılımcıların örnek turizm işletme ve uygulamalarını yerinde görmeleri sağlandı. Başta YUM - DER üyesi esnaflar olmak üzere kamu ve özel sektör kuruluşlarının yöneticileri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini bir araya getiren etkinlik süresince; Yumurtalık'ın yakın gelecekte bölgesinde önemli bir turizm merkezi olabilmesi için izlenmesi gereken stratejiler tartışıldı.

ERİŞMEN SÜREÇTEN MUTLU, SEZONDAN UMUTLU
Esnaf Eğitim Programı ile ilgili görüşlerini paylaşan Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen de; Yumurtalık'ın turizm potansiyelinin geliştirilmesi noktasında esnafların katkılarını çok önemsediklerini belirtti ve bu organizasyona katkısı olan YUM - DER ve İSKEN'e teşekkür etti. Turizm sezonuna hazırlık çalışmaları kapsamında; bir yandan Ayas Kalesi, Atlas Kalesi ve Süleyman Kulesi'nde sürdürülen restorasyon çalışmaları ve mozaik kazıları ile Yumurtalık'ın tarihsel değerleri zenginleştirilirken diğer yandan da yürütülen peyzaj projesi ile Yumurtalık Plajı'nın alt ve üst yapısı gelen ziyaretçilere en iyi hizmeti sunacak şekilde yenilerek modern bir yapıya kavuşturulduğunu vurgulayan Erişmen, 'Tüm Adana'lı hemşehrilerimi tatil için Yumurtalık'a davet ediyorum' dedi.

YUM-DER Başkanı Mesut Evran da, turizm konusunda atılacak adımların Yumurtalık'ın ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişimine doğrudan etkisi olacağına inandığını belirterek, üçüncüsünü düzenledikleri Esnaf Eğitim Programına desteklerinden dolayı Yumurtalık Belediyesi'ne ve her zaman yumurtalık ekonomisine katkı için destekleriyle yanlarında olan İSKEN Sugözü Enerji Santralı'na teşekkürlerini iletti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yumurtalık turizm sezonuna iddialı giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN