Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Laz işi ziplıne turistlerin ilgisini çekiyor

'de genç girişimçilerin fırtına deresi üzerinde kurdukları ziplıne sistemi heyecan arayan turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Giriş Tarihi: 28.6.2013 16:00
'de genç girişimcilerin Fırtına Deresi üzerinde kurdukları 'Zipline' sistemi heyecan arayan turistlerin yoğun ilgisini görüyor.
Adrenali yüksek spor dalları arasında yer alan 'Zipline' sporunun bir benzeri Rize'nin Ardeşen İlçesi Fırtına Deresi üzerinde kuruldu. Genç girişimciler tarafından kurulan sistemde heyecan arayan turistler çelik halatlar vasıtası ile 15 metre yükseklik ve 70 metre uzunlukta uçuyor. Çelik halatın bir ucundan bırakılan turistler derenin üzerinden hızla geçerek karşı yamaca ulaşıyor. Turistler bu sporu ilk kez denemenin korku ve heyecanı ile birlikle büyükte bir eğlence yaşadıklarını dile getiriyor.

Sistemi Rize'de ilk kez deneyen Muhittin Yarıcı isimli genç girişimci, 'Bu spor gelişmiş ülkelerde çok yaygın. Çok daha yüksek yamaçlarda, köprülerde ve gökdelenlerde uygulanıyor. Bizde burada kurduk. İlgi çok yüksek. Heyecan verici olsa da son derece güvenli. Avrupa standartlarında güvenlik malzemeleri kullanıyoruz. Hiçbir tehlikesi yok' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Laz işi ziplıne turistlerin ilgisini çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN