Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balkanlara vizesiz tatil keyfi

Giriş Tarihi: 1.7.2013

Ortak geçmişimiz ve din birlikteliğimiz sayesinde Anı Tur'un düzenlediği Balkan turunda kendinizden çok şey bulacaksınız

Balkan turları hem vizesiz olması, hem de birden fazla ülke görme fırsatı tanıdığı için en fazla tercih edilen turlar arasında yerini alıyor. Sırbistan; insanı dinlendiren asma bahçeleri, yemyeşil ovalara kurulu manastırları, nehirleri, gölleri ve kaplıcalarıyla insanı etkileyen bir ülkedir. Başkent Belgrad tarihi binaları, çeşmeleri, meydanları ve müzeleriyle sizleri karşılıyor. Başkent Belgrad; renkli gece hayatı, müzeleri ve tarihi eserleriyle insanı selamlar. Belgrad Hisarı kentin gezilmesi gereken tarihi yerlerinden biridir. Bu hisar, Sabi ve Tuna nehirlerinin kavşak noktasında bulunur. Katedral Kilisesi, Prenses Ljubica Sarayı, Zica Manastırı, Kalenic Manastırı, Ulusal Müze, Modern Sanatlar Müzesi, Sırbistan Ortodoks Kilisesi Müzesi ve Etnografya Müzesi, Belgrad'ın en önemli kültürel ve tarihi mekanları arasında yer alır.

KÖPRÜLER ŞEHRİ MOSTAR
Sonraki durağınız Saraybosna'da Osmanlı Dönemi'ne ait birçok eser ve yapıya rastlayacaksınız. Birçok dini görüşün varlığını sürdürdüğü Saraybosna'da camiiler, sinagoglar ve katedralleri görmeniz mümkün. Bosna Hersek'te köprüler şehri olarak anılan Mostar'da şehre adını veren ünlü Mostar Köprüsü'nü görüyorsunuz. Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna hem Avrupa'nın kalbinde oluşu hem de barındırdığı Osmanlı izleriyle ziyaretçilerinin her zaman hoşnut kaldığı bir şehir. Seyahatinizin devamında Karadağ'ın kıyı şehri Kotor'a gidip Kotor Körfezi'nin nefes kesen manzarasına eşlik ediyorsunuz. Yol üzerinde son durağınız muhteşem sahilleri ve çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva. Bu kent Karadağ'ın turizm merkezi olarak kabul ediliyor. Ve 2 bin 500 senelik geçmişiyle Adriyatik Denizi kıyısındaki en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu biliniyor.

449 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Böylesine farklı kültürleri ve tarihleri olan birçok ülkeyi Anı Tur'un deneyimli rehberleriyle gezmek hafızalarınızda güzel anılar bırakacak. Anı Tur ile her pazar gerçekleşen ve yıl sonuna kadar promosyonlu turların fiyatları 449 eurodan başlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanlara vizesiz tatil keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN