Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'nın rüya başkentleri... Budapeşte, Prag, Viyana

Budapeşte tarihi ve doğal güzellikleriyle büyülerken, Prag'da kendinizi bir rüyanın içinde hissedeceksiniz. Sanat ve sanatçı şehri Viyana ise dünya çapında ünlü müzikleriyle ruhunuza hitap edecek. Anı Tur sizleri Avprupa'nın rüya başkentlerine davet ediyor

Giriş Tarihi: 3.7.2013
Macaristan'ın başkenti Budapeşte aynı zamanda ülkenin kültür, ticaret ve endüstri merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. 1.7 milyon nüfuslu Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag mimarisiyle etkilerken Avusturya'nın başkenti Viyana yurtdışı seyahatlerinde en çok tercih edilenler listesinde başı çekiyor. Üç ülkenin üç harika şehrini keşfedeceğiniz bu turda unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor.

ŞİFALI SULAR ŞEHRİ
Tuna Nehri'nin iki yakasına kurulan Budapeşte, tarihi ve doğal güzellikleriyle büyülüyor. Romalılardan günümüze Avrupa'nın en önemli termal kaplıcalarına sahip olan kent, şifalı sularıyla binlerce turistin ilgisini cezbediyor. Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı bu şehrin görmeniz gereken güzelliklerinden bazıları. Budapeşte'ye geldiğinizde nehir gezisine katılıp, şifalı sularında yıkandıktan sonra Esztergom&Visegrad&Szentendre gezisine ve Çigan Gecesi'ne katılmayı ihmal etmeyin.

AVRUPA'NIN KALBİ

Avrupa'nın kalbi olarak anılan Prag adeta bir masal şehri. Romanesk, Gotik, Rönesans, Barok ve Art-Nouveau akımlarından etkilenen şehir eşsiz mimarisi ve sanat eserleriyle büyülüyor. Vlatava Nehri kenarına kurulu bu şehirde katılacağınız tekne turuyla şehrin güzelliklerini görebileceğiniz gibi panoramik şehir turuyla da bu şehri keşfedebilirsiniz. Dünyaca ünlü yazar Kafka'nın Evi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat Kulesi Prag'da mutlaka uğramanız gereken noktalar. Ayrıca Prag'a çok yakın Dresden'e de uğrayabilirsiniz. Kuzeyin Floransa'sı olarak anılan şehir dünyaca ünlü sanat eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Çok yönlü bir kültüre sahip olan Viyana'nın müzikten mimariye her alana bu özelliği yansıyor. Dünya çapında bir müzik kültürüne sahip olan bu şehir hem göze hem de ruha hitap ediyor.

SANAT VE SANATÇI ŞEHRİ

Tam anlamıyla bir sanat şehri olan Viyana'ya gitmişken Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser Binası, Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı'nı mutlaka görmelisiniz.

279 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Budapeşte, Prag ve Viyana turu ile 3 farklı ülkenin 3 farklı atmosferinde eğlenceli ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Anı Tur'a uygun ödeme koşulları ve cazip fiyat seçenekleri ile Budapeşte, Prag ve Viyana turu 279 eurodan başlayan fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Bu 'anı' çok başka! Anı Tur'u tercih edin, 28 yıllık deneyimin farkını yaşayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'nın rüya başkentleri... Budapeşte, Prag, Viyana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN