Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atakent'te sahiller boşaldı

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu: 'Ramazan ayı nedeniyle sahillerimiz yüzde 50 boşaldı. Ne var ki geçen yıla oranla bu yıl ramazan ayında beldemizde yerli turist sayısında büyük düşüş görülmektedir'

Giriş Tarihi: 11.7.2013 10:53 Güncelleme Tarihi: 11.7.2013 10:54
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atakent beldesinin MHP'li Belediye Başkanı Hasan Uslu, beldede otel, motel ve pansiyonların yüzde 50 oranında boşalmasında Ramazan ayının yanı sıra Gezi Parkı'nda yaşanan olayların da etkisi olduğunu söyledi.

Otel, motel ve pansiyonların yüzde 50 oranında boşalmasında Ramazan ayının yanı sıra Gezi Parkı'nda yaşanan olayların da etkisi olduğunu belirten Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu, 'Ramazan ayı nedeniyle sahillerimiz yüzde 50 boşaldı. Ne var ki geçen yıla oranla bu yıl Ramazan ayında beldemizde yerli turist sayısında büyük düşüş görülmektedir. Geçen yıl ve önceki yıllarda iğne atsan yere düşmeyen Atakent sahilinde tek tük denize girenleri görebiliyoruz' dedi.

Gezi Parkı'nda başlayan ve yayılan eylemlerin turizme büyük zarar verdiğini söyleyen Uslu, 'Çapulcuların sergilediği eylemler Akdeniz sahilinde milyonlarca insanı vurmuştur. Ben bunun adına çapulcu hareketi diyorum. Bu olaylarla birlikte Antalya ve Muğla tarafına yabancı turist gitmeyince, bizim bu bölgemizde Ramazan ayında da olsa tatil yapmaya gelen yerli turist fiyatlar ve kampanyalar uygun olunca Antalya ve Muğla tarafına gitti. Turizm sıkıntıya girince bölgemizde tarım ve hayvancılıkla uğraşan büyük bir kitlenin de sıkıntı içine düştüğünü çok net bir şekilde görebiliyoruz. Şimdi Antalya da, Mersin de, bütün Akdeniz sahili de sıkıntı yaşamaktadır. Bu çapulcular vatandaşın ekmeği ile oynadılar. Yabancı turistleri kaçırdılar. Esnaf kan ağlıyor' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atakent'te sahiller boşaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN