Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıbrıs'ta şeker gibi bayram fırsatı

Güneşin yılın dört mevsim göz kırptığı Kıbrıs, bozulmamış doğası, eşsiz tarihi zenginlikleri ve dost canlısı insanlarıyla büyülüyor. Anavatandan bir parça olan bu adayı Anıtur'un fırsatlarıyla keşfedin

Giriş Tarihi: 16.7.2013
Akdeniz'in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs, dört mevsim güneşle yıkanan sahilleri ve 9 bin yıllık görkemli tarihiyle büyülüyor. Anavatandan bir parça olan bu güzel ada, farklı bir ülkeyi keşfederken evinizde hissini yaşatıyor.

ADANIN İNCİSİ GİRNE

Kıbrıs'ın incisi Girne, şehre adım atar atmaz ünlü kalesiyle karşılıyor. 7'inci yüzyılda Arap akınlarına karşı kenti korumak amacıyla yapılan bu kale, şehrin binlerce yıllık muhafızı adeta. Kale içinde yer alan Batık Gemi Müzesi bugüne dek ele geçirilen en eski gemi kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. 1974 Barış Harekâtı'nın izlerini taşıyan bu şehirde Karaoğlanoğlu Şehitliği mutlaka görülmesi gereken duraklardan. Casinolarıyla ayrı bir üne sahip olan kentin Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunan restoranları ise dillere destan.

YEŞİL LEFKOŞA

Düz bir ova üzerine kurulu Lefkoşe, Türk ve Rum kesimlerini ayıran yeşil hatla ikiye ayrılıyor. Makarios Sarayı, Ledra Palace Sınır Kapısı, Barbarlık Müzesi, Venedik Sütunu gibi eserlere ev sahipliği yapan şehir tarihi bir masalı yaşatıyor. Dünle bugünün harmanlandığı bu şehirde dar ve çıkmaz sokaklar tarihin havasını soluturken, yüksek binalar, geniş kavşaklar ve büyük parklar modern dünyanın kapılarını aralıyor.

ORTAÇAĞ ŞEHRİ GAZİMAĞUSA

Deniz ve güneşin yanında kültür turu da vazgeçilmezinizse Gazimağusa'ya mutlaka uğramalısınız. Ortaçağ Avrupası'nın en tipik örneklerine ev sahipliği yapan şehir, tarihi, mimarisi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Mimarisini Leonardo da Vinci'nin tasarladığı şehir surları, W. Shakespeare'in ünlü eseri Othello'nun mekanı Doğu burçları, Venedikli Kraliçelerin Taç giydiği katedraller, III. Haçlı seferi sırasında adayı ele geçiren Aslan Yürekli Richard'ın son Bizanslılarla savaştığı Kantara kalesi gibi birçok ünlü tarihi mekan bu ihtiyar kenti büyüleyici kılıyor.

TATİLİNİZİ TAÇLANDIRIN
Yaz ayına gelen 4 günlük bayram tatilinizi muhteşem bir Kıbrıs turuyla taçlandırabilirsiniz. Türkiye'ye çok yakın olan Akdeniz'in en güzel adası Kıbrıs'ta Anıtur'un sizler için hazırladığı en uygun ve en avantajlı fiyatlarla bayramın tadını doyasıya çıkarın.

ÜCRETSİZ UÇAK TRANSFERİ
Ramazan bereketi uçakları da etkiledi. Bu dönemde uçaklardan en uygun fiyatları bulurken Anıtur da Kıbrıs otellerinde yapacağınız konaklamalarda geceleme sayısı gözetmeksizin ücretsiz transfer kampanyası sunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıbrıs'ta şeker gibi bayram fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN