Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir sınırındaki 5 plaja mavi bayrak

Giriş Tarihi: 17.7.2013 15:04

Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı içerisinde bulunan 5 plaj mavi bayrak aldı.

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı'nın öncülüğünde yürütülen Mavi Bayrak projesi kapsamında, mücavir alanındaki Lara Sahili'nde bulunan Lara Dido Beach plajı ve Konyaaltı Beach Park işletmesi bünyesinde bulunan 4 plajın Mavi Bayrak ile ödüllendirilmesi için gerekli çalışmaları yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi, amacına ulaştı.

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı'nın Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ettiği mavi bayrakları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, Lara Dido Beach Plaj İşletme Müdürü Hasan Topal ile Beach Park işletmecisi Menzilcioğlu Turizm Yatırımları A.Ş. adına Serap Atmaca'ya teslim etti. Aktekin, 'Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki 5 plajımızı mavi bayrak almaya hak kazandı. Mavi bayrak almak sevindirici' dedi.

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen 'Mavi Bayrak 2013' çalışma programı kapsamında Türkiye genelinde 383 plaj, 13 yat ve 21 marinaya mavi bayrak verildi. Türkiye bu rakamlarla dünyada İspanya, Yunanistan ve Fransa'dan sonra en fazla mavi bayrak sahibi olan 4'üncü ülke oldu. Antalya ise 197 plaj, 6 marina ve 5 yatta mavi bayrak sahibi olarak Türkiye'de birinci sırada yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir sınırındaki 5 plaja mavi bayrak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN