Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsus Yumurtalık arasına turizm yolu

Aldırmaz, sağlık turizmi yatırımları için altyapının tamamlanması önem taşıdığını bunun için de Tarsus ve Yumurtalık arasında 'turizm yolu' çalışması yaptıklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 18.7.2013 14:25 Güncelleme Tarihi: 18.7.2013 14:26
Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Kemal Atilla ve Yönetim Kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti.
Hüseyin Çelik'in Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilmesinin ardından derneğin yeni yönetimini oluşturduğunu anlatan Kemal Atilla, 'Görev bize verildi. Birlikte Adana için önemli işler yapabileceğimizi düşünüyoruz. Çünkü sizin hem kişisel hem de Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık turizmine verdiğiniz önemi biliyoruz' dedi.

Geçtiğimiz günlerde Houston'dan gelen heyete 2 hastaneyi gezdirdiklerini ve birlikte toplantı yaptıklarını belirten Kemal Atilla, sohbaharda Houston ile işbirliği içerisinde bir çalıştay yapmayı planladıklarını kaydetti.

Kemal Atilla, sağlık turizmiyle ilgili en önemli sorunun Irak ve diğer ülkelerden Adana'ya direk uçuş olmamasını söyledi. Bununla ilgili Adana'da kamuoyu oluşturulması gerektiğini bildiren Kemal Atilla, Sağlık Müzesi kurulması için de Zihni Aldırmaz'dan destek istedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da sağlık turizminin Adana için olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.
Çukurova'nın tarih boyunca sağlığın merkezi olduğunu anlatan Aldırmaz, 'Yumutalık'taki hastaneler, Lokman Hekim'in Adanalı olması ve bölgedeki endemik bitkilerin çokluğu bunu gösteriyor. Son olarak Houston ile işbirliği anlaşmasının özü de orada sağlık sektörünün dünya çapında olması. Houston'daki üniversitelerde, hastanelerde ve odalarla iyi bir diyaloğumuz var. Bu ilişkilerimiz Adana açısından yararlı olacaktır' şeklinde konuştu.

Aldırmaz, Socrates ödülü almak için gittiği İsviçre'nin Montrö kentinde Dünya Sağlık Turizmi toplantısına katıldığını da ifade etti.
Sağlık turizmi yatırımlarının yapılabilmesi için altyapı sorununun olmaması gerektiğini söyleyen Aldırmaz, bunun için Tarsus Yumurtalık arasına 'Turizm Yolu' planladıklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus Yumurtalık arasına turizm yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN