Almanya'nın kalbi Berlin'de atıyor

İkinci Dünya Savaşı'nın sembolü Berlin Duvarı, tarihi yapıları ve müzeleriyle ünlü Almanya'nın kalbi Berlin'de atıyor. Anı tur sizi bu ülkenin en güzel şehrine davet ediyor

Giriş Tarihi: 23.7.2013
Almanya'nın başkenti Berlin köklü tarihinin kalıntılarını 20'inci yüzyıllar harmanlıyor. Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Berlin'de bir utanç tablosu olan duvar kalıntıları sizi 1900'lü yıllara götürecek. Berlin'i gezmek yıkılan duvardan sonra kimliğini bulmuş bir şehri keşfetmektir aslında. Bu şehirde yürürken karşınıza çıkan her mimari yapı size tarihi anlatırken festivalleri ve coşkulu gece hayatı eski acılarından arınmış bugünkü Berlin'i sizlere anlatacak.

ŞEHRİN SEMBOLLERİ
Berlin turumuz tüm turistlerin ilgi odağı ve neredeyse buluşma noktası olan Alexanderplatz Meydanı'ndan başlayacak. Meydanın ortasındaki TV kulesi ise şehrin sembollerinden hem de Berlin'i havadan gözlemlemek için güzel bir mekân. Meydandan sonra Müzeler Adası'na doğru yol alacağız. Kırmızı Belediye Binası olan Rotes Rathouse karşınıza çıkacak eserlerden. Bunun hemen karşısında ise Roma çeşmelerini aratmayacak güzellikte Neptün Çeşmesi karşınıza çıkacak. Belediye binasının tam karşısında yer alan Berlin Katedrali ihtişamıyla sizi büyülerken, müzeler adasında Bergama Müzesi, Klasik Tarih Müzesi ve Mısır Müzesi'ne hayran kalacaksınız.

İHTİŞAMI BÜYÜLEYECEK
Berlin gezisinin ilerleyen günlerinde Dresden Turu' da beğeninize sunulacak. Dileyen misafirlerin katılabileceği bu turda güçlü Alman imparatorluklarının ihtişamlı yapılarıyla karşılaşacaksınız. Eski imparatorların yaşadığı ve Unesco listesinde bulanan Dresden'de nereye giderseniz gidin güzel sanatlarla ve galerilerle karşılaşırsınız. Günümüzde de halen aktif olan bu sanat galerilerinde dünyaca ünlü etkinlikler yapılıyor ve bunların yüzde 80'i yaz aylarında düzenleniyor.

ÜLKENİN LİMAN KENTİ
Turun ikinci rotası olan Hamburg ise Almanya'nın dünyaya açılan kapısı. Ülkenin en büyük liman kenti olan Hamburg'da mutlaka tekneyle bir Elbe turu yapmalısınız. Ardından şehrin merkezi sayılan Rathaus'u gezmelisiniz. Buraya 10-15 dakika uzaklıkta olan St. Nicolas Kilisesi'nin sunduğu şehir manzarasına ise hayran kalacaksınız.

649 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Berlin&Hamburg'u gezip görmek için en uygun zaman. Berlin'in eşsiz güzelliğini Anı Tur'un 28 yıllık deneyimi ile yaşamaya var mısınız? En uygun ödeme koşulları ile 649 eurodan başlayan fiyatlarıyla gelin bu yaz, Anı Tur ayrıcalığını yaşayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'nın kalbi Berlin'de atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN