Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya pisti

Antalya'nın ilçesinde alternatif turizmin geliştirilmesi için yeni pisti yapıldı.İlk deneme uçuşunda 10 paraşüt aralıklarla atlayış yapıp Mahmutlar sahiline sorunsuz iniş yaptı.

Giriş Tarihi: 5.8.2013 10:13
Antalya'nın ilçesinde alternatif turizmin geliştirilmesi için yeni pisti yapıldı.Mahmutlar Belediyesi'nin desteği ile Cebel-i Reis Dağı'nda 955 metre yüksekliğe yamaç paraşütü pisti yapıldı. Mahmutlar Belediye Başkanvekili Murat Can'ın katıldığı ilk deneme uçuşunda 10 paraşüt aralıklarla atlayış yapıp Mahmutlar sahiline sorunsuz iniş yaptı. Ulu Sky Yamaç Paraşütü Uçuş Okulu pilotlarının organize ettiği deneme uçuşları sırasında Mahmutlar ve çevresi kuş bakışı izlendi.

BİN METRE YÜKSEKLİKTE
Uçuş eğitmeni Ömür Deniz Erdal, yaklaşık 1000 metreye yakın bir yükseklikten uçtuklarını belirterek, '5 kilometrelik uçuş gerçekleştirilmiş olacak. Denize bu kadar yakın ve yüksek bir dağda çok ender görülmekte. Tandem ve tek kişilik deneme uçuşları ile keyifli bir gün yaşayacağız' dedi.

TURİZME KATKI SAĞLAYACAK
Yeni pistten oldukça başarılı bir deneme uçuşu gerçekleştirdiklerini belirten Mahmutlar Belediye Başkanvekili Murat Can ise, 'Uçuş ve manzaradan çok memnun kaldık. Hayatımda ilk defa Mahmutlar'ı bu açıdan gördüm. Alternatif turizm ve 12 yaymaktan bahsediyoruz. Bu amaçla yamaç paraşütünü faaliyete geçirmeye karar verdik. Önce yolları açtık, ardından pisti hazırladık. Önümüzdeki yıllarda yamaç paraşütü turizme ciddi katkılar sağlayacak' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya'ya yamaç paraşütü pisti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN