lı yerel müzik grubundan renkli şovlar

'nın turizm beldesi Jinja'da, Nil nehrinin Viktoriya gölüyle buluştuğu noktada sahne alan yerel kıyafetli müzik grubunun sunumu, renkli görüntülere sahne oluyor.

Giriş Tarihi: 6.8.2013 10:58
Profesyonel hiçbir müzik aletini kullanmayan grubun derme müzik aletleriyle şovu büyük ilgi görüyor. 'Balifunaki' isimli grubun renkli şovu, özellikle bölgeye gelen yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Turistlerin uğrak yeri bu noktayı mek'n edinen gruptaki yerel kıyafetli kızların müzik eşliğindeki danslarıyla ise şova ayrı bir renk katıyor.

Erkek ve kadın yaklaşık 20 kişiden oluşan grup her sabah 8'de iş başı yapıyor. Grubun ilginç görüntülere sahne olan mesaileri akşam 18'e kadar sürüyor. Grubun en genci 9, en yaşlısı 41 yaşında. Grupta yer alan kızlar, dans ederken erkekler çaldıkları çok amaçlı ilginç müzik aleti eşliğinde şarkılar söylüyor.

Yerel kıyafetli grup, genelde cüzi para karşılığında sunumlar yapıyor. Bölgeye gelen konuklar, verdikleri 4 dolar gibi bir ücretle grubu harekete geçiriyor.

Her gün aynı noktayı mek'n edinen grubun Nil'in Viktoriya gölüyle buluştuğu noktadaki ekmek mücadelesi, renkli sunumlar eşliğinde hep böyle devam edip gidiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ugandalı yerel müzik grubundan renkli şovlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN