Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da Şehir Müzesi turist sayısını artırdı

'da bir yıldır faaliyet gösteren şehir müzesi meyvelerini vermeye başladı.

Giriş Tarihi: 7.8.2013 09:59
Geçen yıl yaklaşık 8 bin turist Akhisar içersine girerken, bu yıl ilk 8 ayda bu rakam 14 bin kişiye ulaştı. Manisa İl Genel Meclis Üyesi, Kültür ve Turizm Komisyonu Başkanı Kefayettin Öz, bu rakamların her geçen yıl artacağına işaret ederek, yeni yapılacak kazı çalışmaları ardından Turizm açısından Akhisar'ın hak ettiği payı alacağını dile getirdi.

Akhisar'ın çevresinin 9 bin yıllık bir tarihe sahip olduğunu belirten Öz, şunları kaydetti; 'Müzemiz Arkeoloji ve Etnografya olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Öncelikle şehrimizde belediyemiz ile birlikte geleceğimiz olan çocuklarıma müzemizi aşıladık. Kentlilik bilincine sahip olan Akhisarlı'lar bu şekilde turist bilinçliliğine de sahip olacağına inanıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Akhisar Belediyesi ve Adnan Menderes Üniversitesi işbirliği ile eski hastane höyüğünde başlayan kazılar Thyateira antik kenti Tepe Mezarı diye tabir ettiğimiz alana kadar sürecektir. Burada ortaya çıkan yapıları ayağa kaldırıp turizmimizi daha da canlandırmak istiyoruz.

Müzemizi bitirmemizin ardından meyvelerini hemen görmeye başladık. Turist sayısında yüzde 100 artışlar meydana geliyor. Bu rakamlar bizler için daha yetersizdir, en iyi rakamlara gelenek kadar çalışmalarımız devam edecektir' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akhisar'da Şehir Müzesi turist sayısını artırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN