Aşklarını köprüye kilitliyorlar

'in sembolü Eiffel Kulesi kadar ilgi çeken Archevêché köprüsüne gelen turistler, köprü korkuluklarına, üzerine isimlerini yazdıkları asma kilit takarak aşklarını sonsuza kadar kilitliyorlar.

Giriş Tarihi: 8.8.2013 14:49
Fransa'nın başkenti 'te bulunan Pont de l'Archevêché, turistlerin, sevgililerin ve yeni evli çiftlerin en az Eiffel Kulesi kadar ilgisini çekiyor. Tarihi Notre-Dame Katedrali'nin de bulunduğu Seine nehri üzerindeki Cité adasını karaya bağlayan köprülerden Pont de l'Archevêché (Başpiskoposluk Köprüsü), korkuluklarında asılı binlerce asma kilitle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Paris'in sembolü Eiffel Kulesi kadar ilgi çeken köprüye turistler, sevgililer ve yeni evli çiftler için özel turlar düzenleniyor. Ziyaretçiler, köprünün korkuluklarına ya da önceden bağlanmış kilitlere, yanlarında getirdikleri ve üzerlerine isimlerini yazdıkları kilitleri takıp anahtarlarını da Seine nehrine atıyorlar. Böylece aşklarını sonsuza kadar kilitlediklerine inanan ziyaretçiler, hatıra fotoğrafı çekmeyi de ihmal etmiyor.

Notre-Dame Katedrali'nin hemen yanındaki köprünün korkuluklarında boş yer bulmak neredeyse imkansız hale gelirken, takılmaya devam edilen kilitlerin ağırlığının gelecekte köprüye zarar verip vermeyeceği ise bilinmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşklarını köprüye kilitliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN