yolu bitti

Gümüşhane kent merkezini kuşbakışı izleyen ve tarihi Süleymaniye Mahallesine çok kısa bir mesafede bulunan nin yolu tamamlandı.

Giriş Tarihi: 2.9.2013 10:04
Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, Kültür ve Turizm Bakanlığından gönderilen ödenek ile İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yapılan çalışmayla bitirilen yolun 2 kilometre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan yolun tam oturmaması nedeniyle güvenlik gerekçesiyle yolun trafiğe kapatıldığını belirten Vali Mayda, yolun altyapı, üstyapı ve diğer çalışmalarının yapılıp asfaltı döküldükten sonra ulaşıma açılacağını ve bölgede tam bir turizm merkezi, piknik alanı gibi bir düzenleme yapılacağını dile getirdi.

Süleymaniye Mahallesini takip eden ve Vank Mahallesinden ayrılan yol için yaklaşık 130 bin lira para harcandığını, diğer yatırımlar için Kültür ve Turizm Bakanlığından yeni ödenek talep ettiklerini dile getiren Vali Mayda, nin yolunun yapılmasının ardından kalenin turizme kazandırılması için Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne talimat verdiğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canca Kalesi yolu bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN