Kültür Günleri

Giriş Tarihi: 13.9.2013 09:41

Etkinler kapsamında, Akademik Pavlo Virsky Halk Dansları Topluluğu, 'de gösteri sundu.

'de, " Kültür Günleri" etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda Ukrayna Akademik Pavlo Virsky Halk Dansları Topluluğu, gösteri sundu.

Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'ndeki gösteriye katılan Ukrayna Büyük Elçisi Sergiy Korsunsky'nin eşi Liubov Korsunska, yaptığı
konuşmada, "Ukrayna Kültür Günleri"nin Türkiye'de ilk kez gerçekleştirildiğini söyledi.

Etkinliklerin Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Ukrayna Kültür Bakanı Leonid Novohatko'un katılımlarıyla Ankara'da düzenlenen bir törenle
başlatıldığını belirten Korsunska, Eskişehir'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Korsunska, Ukrayna Akademik Pavlo Virsky Halk Dansları Topluluğu'nun kentlerinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek, geleneksel danslarından oluşan gösterilerini Türkiye'de sunmaktan büyük heyecan duyduklarını ve "Ukrayna Kültür Günleri" etkinliklerinin daha sonraki aşamalarında iki devlet arasındaki ilişkilerin daha da aktifleşeceğine inandığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Ukrayna Akademik Pavlo Virsky Halk Dansları Topluluğu, Ukrayna'nın geleneksel danslarından örnekler sundu. Gösteriye, Eskişehir Vali Yardımcısı Azmi Çelik, Garnizon Komutanı Korgeneral Abidin Ünal ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna Kültür Günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN