Antalya'da sahaları aydınlanıyor

Giriş Tarihi: 8.10.2013 10:21

Antalya'nın turizm merkezi 'te bir kulübü, Avrupa'da ilk kez gece aydınlatmasıyla sporseverlere gece golf oynama imkanı veriyor.

Antalya'nın Serik ilçesi beldesindeki Carya sahasında Avrupa'da ilk kez gece aydınlatmasıyla oyun oynanabilecek.
Belek beldesindeki turizmciler yeni golf sahaları için çareyi gece aydınlatmasında buldu. Belek'te bulunan Carya Glof kulübü 120 direkle golf sahasını aydınlatırken, sporseverler bu sayede gece golf oynayabilecek. 20 kilometrelik alanda 14 golf sahası bulunduğu Belek'te şimdilik bir golf sahası aydınlatılırken, Uzakdoğu, Dubai ve Amerika'da bazı sahalarda bulunan gece aydınlatılmasının Avrupa'da ilk kez Belek'te gerçekleştiği belirtildi. Geceyi gündüze çeviren 120 direkle aydınlanan 9 delik golf sahası turistlere gece de golf oynama imkanı sağladı.

Türkiye'de ilk kez golf sahalarını aydınlatan Carya Golf Genel Müdürü Hakan Duran, golf turizmi için önemli bir proje gerçekleştirdiklerini söyledi. 250 aydınlatmayla geceyi gündüze çevirdiklerini belirten Duran, '36 metreye kadar sporcular topu gündüzden daha net görüyor. Kış aylarında hava erken kararıyor. Amacımız havaya karşı golf oyunu sayısını artırmak, yaz mevsiminde de daha serin olması nedeniyle geceleri golf oynatmak' dedi.

Belek bölgesindeki sezonda 130 bin olan golf turizm sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Duran, şöyle konuştu: 'Dünyada, Belek bölgesi golf turisti için vazgeçilmez bir bölge. Golf oyuncularına yeni golf sahaları sunmak gerekir. Bu amaçla gece aydınlatmasına başladık. Golf sahalarını aydınlatmak kış aylarında otelleri açık tutacaktır. Gelir düzeyi yüksek golf turisti sayısı bölgede iki katına çıkacaktır.'BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da golf sahaları aydınlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN