Türklerin Balkanlara ilgisi artıyor

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran, uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre, Türklerin Balkan ülkelerine ilgisi gün geçtikçe artıyor.

Giriş Tarihi: 28.10.2013 10:32
2013 yılında Türkiye'den Balkan ülkelerine yapılan uçak bileti aramalarında bir önceki seneye göre %73 artış görülürken, en fazla aranan ülke oldu. Makedonya'yı Sırbistan ve Arnavutluk takip etti.

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner'ın verilerine göre Türklerin Balkanlara olan ilgisi artarak devam ediyor.

Makedonya'ya Aramalarda Üç Kat Artış
Türkiye'ye vize uygulamayan Makedonya, tarihi ve doğal güzellikleriyle Türk seyahatseverlerin kalbindeki yerini gün geçtikçe daha da sağlamlaştırıyor. 2012'ye kıyasla Türkiye'den Makedonya'ya yapılan uçak bileti aramalarında %245 artış görülüyor. Sırbistan'a yapılan aramalarda bu yıl, geçtiğimiz yıla oranla %123 artış gözlemlenirken, Arnavutluk'a olan uçak bileti aramaları %115 artmış durumda.

2013'te En Çok Artış Görülen Balkan Ülkeleri

1. Makedonya %245
2. Sırbistan %123
3. Arnavutluk %115
4. Kosova %9
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türklerin Balkanlara ilgisi artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN