Türkiye'nin en iyi haber sitesi

uçuşlarına başlamak için "gün sayıyor"

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: "BHY'nin kuruluşuyla ilgili işlemleri gerçekleştirdik. Uçak firmalarıyla son görüşmeleri sürdürüyoruz"

Giriş Tarihi: 21.11.2013 17:50
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, nın (BHY) kuruluş işlemlerinin tamamlandığını, seferlere başlanması için uçak firmalarıyla görüşmelerin ise son aşamaya geldiğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Altepe, kentte bir otelde düzenlenen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu toplantısında, BHY ile ilgili çalışmaların hızla ilerlediğini belirtti.

Faaliyete kısa sürede başlamak istediklerini ifade eden Altepe, şunları kaydetti: "Bursa'dan, ihtiyaç duyulan bölgelere yapılacak uçuşlara başlamak için gün sayıyoruz. BHY'nin kuruluşuyla ilgili işlemleri gerçekleştirdik. Uçak firmalarıyla son görüşmeleri sürdürüyoruz. 'Hangi uçakları kaldıralım, hangisiyle başlayalım? Nasıl başlarsak daha sağlıklı olur?' Bunun hesaplarını yapıyoruz. Bursa'ya, şehrin hedeflerine uygun bir oluşum için son aşamalara geldik.

Hava ulaşımı gerçekleştirilecek uçakların belirlenmesinin ardından kısa zamanda faaliyete geçmek istiyoruz. Turizmde iddialıysak daha da gelişmek istiyorsak hava ulaşımında güçlü olmak, odak olmak zorundayız. Sadece bir havaalanı da yeterli değil, daha çok olmalı. Erişilebilirlik konusunda herhangi bir eksiğimiz olmamalı. Bunun mücadelesini veriyoruz. İnşallah çok kısa zaman sonra bu hedefimize ulaşacağız."

Altepe, 300-500 bin nüfuslu ülkelerin havaalanlarının yüzlerce uçakla çalıştığını değinerek, 25 sanayi bölgesine sahip, Türkiye'nin sanayide ikinci
büyük ili olan, binlerce fabrikası bulunan Bursa'nın, hava ulaşımında çok zayıf kaldığına dikkati çekti.

Hava ulaşımındaki eksikliği gidermek BHY'den önce İstanbul'a deniz uçağı ve helitaksi seferlerini başlattıklarını hatırlatan Altepe, "Bursa'dan
değişik noktalara uçabilecek, insanları taşıyabilecek hava köprüsü kurmak için tüm imkanlarımızı değerlendiriyoruz" ifadesini kullandı.

Toplantıda, TÜRSAB'ın Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Nezih Üçkardeşler ve Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş ile bazı turizm şirketlerinin temsilcileri hazır bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Hava Yolları uçuşlarına başlamak için "gün sayıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN