Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yılın heyecanı ’la yaşanıyor

Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim Özaltay tatilcilerin yılbaşı tatil seçeneklerini değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 22.11.2013 17:41
Sektörün öncü adresi , yeni yıla ayrıcalıklı bir tatille "merhaba" demek isteyen tatilcilere çok cazip yurtiçi ve yurtdışı seçenekleri sunuyor. Tatilcilerin yurtiçi ve yurtdışı tatil taleplerini değerlendiren Setur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim ÖZALTAY yurtiçinde tatilcilerin ilk tercihinin genelde İstanbul'a yakın destinasyonlar olduğunu belirtti. Yurtdışında ise paket turlarda New York, gemi turlarında ise Kanarya Adaları ve Avrupa Nehir Turlarının tercih edildiğini dile getirdi. ÖZALTAY, "Vize işlem süreleri ve kontenjanların dolması gibi sıkıntılar yaşanabilir, tatilcilerin özellikle yurt dışı seyahat planlamaları ve rezervasyonlarını sonlandırmak için son bir haftaları var" diyerek tatilcileri uyardı.

İstanbul'a Yakın Destinasyonlar Tercih Ediliyor
Yılbaşı gecesinin, hafta ortasına denk gelmesi nedeniyle tatilcilerin ilk tercihlerinin Sapanca, Bolu, Kartalkaya ve Uludağ gibi İstanbul'a yakın destinasyonlar olduğunu belirten ÖZALTAY, uygun uçak biletleri, kışa uygun kapalı alanları, eğlence ve spa olanakları ile Kıbrıs ve Antalya gibi güney bölgelerin de çok rezervasyon alacağını ekledi. Balo ve eğlence programlarının dikkat çektiği Antalya ve Kıbrıs için uçaklardaki dolululuk oranı artmadan ve fiyatlar yükselmeden rezervasyon yapılması gerekiyor. Karın yağmasıyla beraber Kartalkaya ve Uludağ'ın da tercih edilecek destinasyonlar olacağını dile getiren ÖZALTAY, oda bulmakta sıkıntı çekmek istemeyen tatilcilerin yine acele etmeleri gerektiğini belirtti. Setur 2 gecelik paket fiyatları ise 500 TL ile 3500 TL arasında değişiyor.

Özaltay: "Yılbaşında bireysel ve grup olarak yurt dışına yaklaşık 800 kişinin seyahat etmesini bekliyoruz"
Yılbaşı tatilinde yurtdışı paket turlarında New York, gemi ürünlerinde Kanarya Adaları, Karayipler ve uygun fiyatları dolayısıyla Avrupa nehir turları, tercih edilen rotalar oldu. Setur, özel avantajları ile3 veya 4 gece konaklamalı,700 ila 1400 Euro arasında değişen fiyatlarla Amsterdam, Londra, Roma ve New York turları düzenliyor. Gemi ürünlerinde ise, konaklama süreleri 7 ila 10 gece arasında ve fiyat aralıkları 1200 ila 1800 Euro arasında değişen Kanarya Adaları, Karayipler ve Avrupa Nehir Turları seçenekleri sunuyor.

Yılbaşı tatili sürecinde bireysel ve grup olarak yurt dışına yaklaşık 800 kişinin seyahat edeceğini öngördüklerini dile getiren ÖZALTAY "Dikkat edilmesi gereken hususların başında, Noel tatilinin başlangıcı olan 24 Aralık itibariyle konsoloslukların kapanması sebebiyle, vize süreci yer alıyor. Yurt dışı paket tur kontenjanlarında hemen hemen son yerler kalırken, gemi ürünlerinde ise alternatiflerin nispeten fazlalığı kabin bulma kolaylığı getiriyor." dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yılın heyecanı Setur’la yaşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN