Tarihi yerler fotoğraflandı

Giriş Tarihi: 2.12.2013 15:26

Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) Gündüzbey'e teknik gezi düzenledi.

9. temel fotoğraf eğitimi kapsamında 'nın Yeşilyurt İlçesine bağlı Gündüzbey kasabasına düzenlenen geziye yaklaşık 25 kişi katıldı.
MAFSAD Başkanı İnan Orhan, yapılan her eğitimin sonunda kursiyerlerle bir teknik gezi yaptıklarını, teknik gezide çekilen fotoğrafların 'fotoğraf okuma' tekniği ile değerlendirildiği, fotoğrafı çeken kişilerin kendi çekim hatalarını, doğrularını, olması gerekenleri gözler önüne serdiklerini söyledi.
Orhan, Gündüzbey gezisinin de 9. temel fotoğraf eğitimi kursu kapsamında gerçekleştirildiğini, kursta öğrenilen bilgilerin bir anlamda pratiğe dökülmesi için güzel bir ortam olduğunu belirtti.

Temel amacın kursiyerlerin, kurs boyunca öğrendiklerini bir nebze de olsa pratiğe dökmelerini sağlayarak daha kalıcı öğrenme sağlamak olduğunu belirten Dernek Başkanı Orhan, 'Teknik geziler sayesinde ayrıca gezi yapılan yerleşim yeri, o yörenin insanı, yöreye özgü değerler fotoğraflanarak, tanıtıma katkı sağlanmaktadır. Bu gezide bizi yalnız bırakmayan kursiyerlere ve kurs dışından katılan fotoğraf dostlarına teşekkür ediyorum' dedi.
Gittikleri her sokakta halkın sıcak ilgisiyle karşılaşan MAFSAD üyeleri ve gezi katılımcıları kasabanın bol bol fotoğrafını çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi yerler fotoğraflandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN