, yerli turistin maliyetini azaltıyor

İç e hareketlilik kazandırmayı amaçlayan sistemi, uygun fiyata tatil yapmak isteyen yerli turiste önemli avantajlar sağlıyor.

Giriş Tarihi: 12.12.2013 12:11 Güncelleme Tarihi: 12.12.2013 12:36
İç e hareketlilik kazandırmayı amaçlayan sistemi, uygun fiyata tatil yapmak isteyen yerli turiste önemli avantajlar sağlıyor.AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 2014 turizm sezonunda uygun fiyata tatil yapmak isteyenler için erken rezervasyon dönemi başladı. Bu kapsamda rezervasyona başlayan tur şirketleri, tatilcilere yüzde 50'lere varan indirim, peşin fiyatına 12 ay taksit, son 3 güne kadar iptal fırsatları sunuyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tur operatörlerinin erken rezervasyon dönemini her
yıl biraz daha öne aldığını ifade ederek, "Bu yıl biraz daha öne alındı" dedi.

-Hedef iç pazar payını büyütmekAyık, erken rezervasyon uygulamasını yaygınlaştırmak istediklerini anlatarak, şöyle devam etti: "Tüketiciyi, bu konuda bilinçlendirmek ve erken rezervasyonun sağlayacağı avantajlar hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Ana amacımız ise hem iç pazardaki seyahat hareketini, hem de erken rezervasyonla uygulanan avantajlarla iç pazar payını büyütmek. Türkiye'deki tatilcilerin erken rezervasyon oranı yüzde 15 civarında. Bu oranı yüzde 60'lara çıkarmak istiyoruz. Bunu yakalarsak çok ciddi başarı olur."

Avrupa pazarında da erken rezervasyon sistemini uyguladıklarını vurgulayan Ayık, "Avrupa'dan gelen turist sayısınında da hedefimiz, sezon başlamadan yüzde 60'lara varan erken rezervasyonu sağlamaktır. Bunu başardığımız takdirde hem otelci, hem tatilci hem de tur şirketi önünü daha rahat görmüş
olacak" diye konuştu.

-"Erken rezervasyon büyük fırsat"Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır da erken rezervasyonun tatilciler için iyi bir fırsat olduğunu çünkü bunun her zaman daha uygun fiyat anlamına geldiğini söyledi.


Erken rezervasyonla tatilcilerin, nereye gideceğini ve ne kadar süre kalacağını, önceden belirlediğini kaydeden Bayındır, "Herkesin bütçesini ayarlaması çok daha kolay olur. Özellikle fiyat çok uygun oluyor. Tatil dönemi, okulların tatil olduğu döneme denk geliyor. Genelde İstanbul'un yarısı tatilini Ege Akdeniz sahillerinde geçiriyor. Erken rezervasyon onlar için büyük bir fırsat" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erken rezervasyon, yerli turistin maliyetini azaltıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN