Türkiye'nin en iyi haber sitesi

da umre yoğunluğu

Hac Bakanlığı, şu ana kadar 211 bin kişiye umre vizesi verildiğini ve 12 bin kişinin a geldiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 19.12.2013 09:55
'da Hac Bakanlığı'nın şu ana kadar 211 bin kişiye umre vizesi verdiği ve vize verilenlerden 12 bin kişinin a geldiği bildirildi.

Hac Bakanı Bender Haccar, yaptığı açıklamada, umre sezonunun bu ay başladığını ve Suudi Arabistan'ın, dünyanın her yerindeki büyükelçilikleri ve konsoloslukları aracılığıyla 211 bin kişiye umre vizesi verdiğini belirtti.

Hac Bakanlığı Cidde Direktörü Abdullah Margalani de, yeni oluşturulan elektronik sistemler sayesinde umre ziyareti için ülkeye gelenleri ve ülkeden ayrılanları günlük olarak tespit edebildiklerini söyledi. Margalani, 2014 yılında umre için 70 ülkeden 6 milyon ziyaretçi beklediklerini ifade etti.

Bakanlıktan verilen bigliye göre uygulamaya giren yeni elektronik sistemler sayesinde ziyaretçileri havalimanlarından alacak otobüs şoförlerinin
cep telefonlarına, ziyaretçiler ülkeye giriş yaptığı anda mesaj gönderiliyor. Bakanlık talimatları doğrultusunda umre ziyaretçileri havalimanına gelmeden önce turizm şirketlerinin yetkilileri de 6 saat öncesinden havalimanlarına geliyor.

Havalimanlarında ve kutsal mekanlarda umre ziyaretçilerine hizmet amacıyla 5 bin görevlinin hazır beklediği ifade edilirken, ziyaretçilerin ülkede
daha rahat hareket edebilmelerini sağlamak için ülke raporları ve gerekli bilgileri içeren kitapçıkların dağıtılacağı da bildirildi.

Öte yandan özellikle sokaklarda satılan kaçak zemzemler ile mücadele çerçevesinde, ziyaretçilerin sadece Mekke'deki zemzem fabrikasından satın alınan zemzemleri götürmelerine izin verileceği kaydedildi.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kutsal topraklarda umre yoğunluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN