'a yılın ilk turist kafilesi geldi

Polonya'dan 'a gelen 117 kişilik kafile, havalimanında çiçeklerle karşılandı. Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ruşen: "İlk kafile Polonya'dan geldi. Her hafta farklı ülkelerden kafileler gelmeye devam edecek"

Giriş Tarihi: 20.12.2013 16:24
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde Polonya'dan 'a gelen 117 kişilik kafile, çiçeklerle karşılandı.

Kentteki Palandöken, Konaklı ve Kandilli kayak merkezlerinde kış sporları yapmak, şehri yakından tanımak ve güzel vakit geçirmek için Polonya'dan çıkan ve içerisinde 117 turistin bulunduğu uçak, Erzurum Havalimanı'na geldi.

Buradaki işlemlerin ardından dış hatlar terminaline ulaşan turistleri, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ahmet Ruşen, çiçeklerle karşılayarak, bütün
turistleri selamladı.

Eşyalarını otobüse taşıyan kafile, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki otellere hareket etti.

Kafiledeki turistlerden dizi oyuncusu Emilio Hovcebiola, gazetecilere yaptığı açıklamada, böyle bir karşılamadan çok memnun kaldığını belirterek, ilk kez Türkiye'ye geldiğini söyledi. Yoğun ilginin kendini mutlu ettiğini belirten Hovcebiola, "Bu bir tesadüf. Polonya'da dizi sanatçısıyım. Çok iyi karşılandık. Bu da Erzurum'da iyi hizmetler alacağımızı gösteriyor" dedi.

Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ruşen de Avrupa'dan ilk turist kafilesinin geldiğini belirterek, yeni kayak sezonunun hayırlı olmasını temenni
etti.

İlk etapta Polonya'dan 117 kişilik kafilenin geldiğini ifade eden Ruşen, "Yeni kayak sezonunun açılışını yaptık. Misafirlerimize, şehrimizde güzel
vakit geçirmelerini, kış sporların yanı sıra tarihi ve turistik mekanları da gezmelerini tavsiye ediyoruz. Hoş vakit geçireceklerine inanıyoruz" dedi.

Ruşen, "İlk kafile Polonya'dan geldi. Her hafta farklı ülkelerden kafileler gelmeye devam edecek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum'a yılın ilk turist kafilesi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN