Dubai'de çöl safarisi

Dubai'ye gidip de yapılmadan dönülmemesi gereken bir şey varsa o da çöl safarisidir.

Giriş Tarihi: 10.1.2014 15:47
Basra Körfezi'nde yer alan ve çöl ikliminin hüküm sürdüğü Dubai'de çöl safarisi yapmak giden turistler için en ilgi çekici aktivitelerdendir. Özellikle 4x4 jeeplerle yapılan çöl safarileri turistlere unutulmaz anlar yaşatır.Çöl safarisi sırasında deneyimli şoförlerin kum tepecikleri üzerinde ciplerle yapacakları nefes kesen akrobatik hareketler ve çok sayıda tümsek üzerinden geçerken araçta sarsıntı olacağından bu maceraya katılacakların tura katılmadan önce birşey yememeleri tavsiye edilir.
Yaklaşık 1 saat süren çöl safarisinin ardından aktivite istasyonuna ulaşılacaktır. Burada dileyenler eğlenceli kum kayağı yaparak kum tepelerinden kayabilir, dileyenler kuma yatarak çölün dinginliğinde huzur bularak dinlenebilir. Bu molanın ardından konvoy halinde çölün derinliklerinde yol alınacak, farklı büyüklükte ve görüntüdeki kum tepelerinin arasından geçilirken çölün romantik gün batımı izlenecektir.
Gün batımında tur acentaları sizi Bedevi kamplarına götüreceklerdir. Burada da Bedevi kamplarını, çöl yaşamını ve Arapların önceleri çölde yaşadıkları yaşantıya tanık olabilirsiniz.

Otantik halı ve minderlerle dekore edilen çadılarda geleneksel Arap misafirperverliğinin sergilendiği kahve ve hurma ikramı ile karşılanırsınız.
Dubai'nin sembolü olan şahinleri de burada görme imkanınız olacaktır.
Dilerseniz deveye de binebileceğiniz kamp gezisinde Arap mutfağından lezzetleri tadarken, yıldızların altında dansöz şov ile günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dubai'de çöl safarisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN