Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en mutlu ülkesine vizesiz giriş

Vanuatu Cumhuriyeti'nin İstanbul Fahri Konsolosu Atar: "Vanuatu, Türk vatandaşlarından turistik amaçla gideceklerden vize şartını kaldırdı.Türkiye'den vizesiz olarak giden ilk grup Çarşamba günü Vanuatu'da olacak"

Giriş Tarihi: 27.1.2014 13:11 Güncelleme Tarihi: 27.1.2014 14:57
Vanuatu Cumhuriyeti'nin İstanbul Fahri Konsolosu Mehmet Atar, bu ülkeye turistik amaçla gidecek Türk vatandaşları için vize şartının kaldırıldığını belirterek, "Türkiye'den vizesiz olarak giden ilk grup Çarşamba günü Vanuatu'da olacak" ifadesini kullandı.

Vizesiz gidilebilen ülkeler

Atar, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Fahri Konsolosluğu olarak göreve başladığı ilk günden bu yana Vanuatu'nun Türk vatandaşları için uyguladığı sıkı vize rejimini kolaylaştırmak ve kaldırmak için çalıştığını kaydederek, Vanuatu Dış İşleri ve Dış Ticaret Bakanlığının 7 Aralık 2013 tarihli diplomatik nota ile Türk vatandaşlarından turistik amaçla gideceklerden vize şartını kaldırdığını vurguladı. Atar, Türkiye'den vizesiz giden ilk grubun Çarşamba günü Vanuatu Turizm Bakanlığının organize ettiği bir programla karşılanacağını ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:


"Vanuatu, Güney Pasifik bölgesinde en kolay iş yapılan yeryüzü cenneti. Yıllık olarak nüfusu kadar turistin ziyaret ettiği 83 adadan oluşan adalar ülkesi. Geçtiğimiz yıllarda çeşitli defalar dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke seçildi.TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) başta olmak üzere, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı seviyesinde de ziyaretlerin sıklaştığı Vanuatu'da iş geliştirme ve turist olarak gitmeyi düşünenlere konsolosluk olarak gece gündüz hizmet vermekteyiz."
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en mutlu ülkesine vizesiz giriş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN