Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapadokya, Fransa'da tanıtılacak

Giriş Tarihi: 30.1.2014 14:40

Dünya Kültürel Mirası listesinde yer alan, sahip olduğu peribacaları ile kaplı eşsiz güzellikteki vadileri ile dünyaca ünlü kültür, doğa ve manzara turizmi merkezlerinden Kapadokya'yı Fransa'da tanıtmak üzere çalışmalar yapılacak.

Fransa'nın Lion şehrinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Festikültür Tanıtım Fuarı heyeti Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Yıldız ile bir süre görüştü. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden Ali Kemal Gözeller, Ramazan Doğanel, Yavuz Ankaralı, Recep Kırlı ve Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Özden Taşğın'dan oluşan heyet, NTSO Başkan Vekili Cengiz Yıldız ve Genel Sekreter Hakkı Aydoğan ile görüşerek Fransa'nın en büyük turizm organizasyonunda Kapadokya'nın tanıtımı için destek istedi.

NTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Yıldız, Kapadokya ve Nevşehir kültürünün tanıtımı için Ticaret Odası olarak bir çok oluşuma destek verdiklerini hatırlatarak, 'Özellikle bölgemizin Avrupa'da tanıtım eksikliğinin bilincindeyiz. Bu tür faaliyetlerle Avrupa'da da tanıtım atağı başlatan sizlere teşekkür ediyorum.' şeklinde konuştu.

Yıldız, Kapadokya Bölgesi'ni Fransa'da tanıtacak bu organizasyon için oda yönetiminin gerekli istişarelerde bulunarak üzerine düşeni yapacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapadokya, Fransa'da tanıtılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN