Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Macera dolu Amerika

Nefes kesen gökdelenleri, dünyaca ünlü anıtları, macera dolu sokakları, eğlence dolu gece hayatıyla ABD herkesin rüyası. Hemen her şehrinde özgürlüğün tadını çıkaracağınız bu ülkede unutulmaz bir tatile hazır olun

Giriş Tarihi: 10.2.2014
Amerika bir rüyadır. Herkesin en az bir kere görmek isteyeceği bir rüya... Bazıları onu 'dünya içindeki dünya' olarak tanımlar. Yeryüzünün bütün insanları, renkleri, dilleri, sesleri, ezgileri, inançları, yapıları ve lezzetleri bu minyatürün içinde size bir Amerika rüyası yaşatır.

NEFES KESEN ŞEHİR


New York, Amerika der demez akla ilk gelen coğrafya. Gökdelenler arasında kaybolan bu şehir heybetiyle nefes kesiyor. Şehirde gezilecek o kadar çok rota var ki! Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı... Özgürlük Anıtı hem şehrin hem de Amerika'nın meşhur sembollerinden. Bu anıtı gören en güzel rotalarda geçireceğiniz zamanın ardından dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building'e mutlaka uğramalısınız. Ardından Özgürlük Ada'sını gezmeli ve 1900'lü yılların başlarında 1964 senesine kadar göçmenlerin tutulduğu Ellis Ada'sını görmelisiniz. Sonrasında da New York aşağı bölgesindeki önemli mahallerinde şehrin kültürünü yakından tanımalı ve meşhur Brooklyn Köprüsü'nden New York'un tadını çıkarmalısınız.

TURİZMİN BAŞKENTİ

Amerika turizminin başkenti Miami, uçsuz bucaksız muhteşem sahilleri, doğal güzellikleri ve hareketli yaşamı ile doğu sahillerinin vazgeçilmez incisi. Pek çok filme ve diziye ev sahipliği yapmış olan bu turistik şehir palmiye ağaçları ve flamingo kuşlarıyla sizi doğal yaşamın güzelliklerine çekecek. South Beach'teki Ocean Drive'ı, Art Deco tarzı binaları, özgürce dolaşan insanları, şehri spor alanına çeviren, sörf yapan gençleri, spor arabaları gördüğünüzde bambaşka bir dünyanın kapılarının araladığını fark edeceksiniz. Şehirdeki lüks terimini baştan sona değiştiren oteller, alışveriş mağazaları, restoranları, dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ultra lüks malikâneleri, kapılarının önünde demirli tekneleri hepsi sizde derin izler bırakacak.

ORLANDO'DA HEYECAN DORUKTA

Amerika'ya geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken bir diğer rota da Orlando. Dünyaca ünlü üniversal film stüdyolarını görebileceğiniz bu şehirde benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Macera dolu Amerika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN