Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En popüler gemi turları

Son dönemde ilginin giderek arttığı gemi turları dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştiriliyor. Peki sizin hayalinizi hangisi süslüyor?

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Beş yıldızlı bir tatil köyünün, su üzerinde yüzerek her sabah sizi başka bir coğrafyaya ulaştırmasını hayal edin. Gemi turları işte bu hayali gerçekleştiriyor. Tahmin edilenin aksine gemi turlarında yaş ortalaması çok yüksek değil. Gemilerdeki aktivitelerin artması ve fiyatların ucuzlaması yaş ortalamasını hızlı bir şekilde düşürmüş. Akdeniz turlarında yaş ortalaması ise 40'a kadar inmiş.

GEMİDE TOPLANTI KEYFİ
Bu turlar, ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa'nın birçok ülkesinde üst sıralarda tercih edilen bir gezi şekli. Son iki yılda ise Uzakdoğulu turistlerin sayısında artış var. Şirketler de tüm toplantı, motivasyon ve ödül gezilerini gemilerde yapmaya başladı. Pronto Yurtdışı Gemi Turları Müdürü Hakan Aksungur'un verdiği bilgiye göre Türkiye de son dönemde tüm gemi firmalarının değer verdiği ülkelerden biri konumuna geldi. Bu arada gemide alışveriş yaparken özel indirimleri ve kurulan pazarları da atlamayın. Yarı fiyatına marka çanta, gözlük veya parfüm alabilirsiniz. Biletleri 50-80 avro arasında değişen gösteri, konser ve Broadway şovları da gemide ücretsiz izlenebiliyor.

NORVEÇ FİYORTLARI
Norveç fiyortları gemi seyahatinde tatilciler muhteşem girintileri görme şansına sahip. Geziye 1000 metrelik dağlar, şelaleler, inanılmaz bir yeşillik, foklar ve deniz yaşamı eşlik ediyor.

İSKANDİNAVYA
İskandinavya ve Baltık turunda ise Stockholm'ün denizden girişini ve archipelago'larını görebiliyorsunuz. Ayrıca kendi de bir fiyort olan Oslo, Baltıklar'ın önemli şehirleri Talinn ve Helsinki, Rusya'nın en güzel kentlerinden St. Petersburg da geziliyor.

AKDENİZ
Çocuklu ailelerin ilk tercihi olan Akdeniz destinasyonu kısa sürede birçok limanı barındırdığı için seyahat severlere çekici geliyor. Tarihi şehirleri keşfedip, Michelangelo, Gaudi, Dali ve Picasso'yu birebir yaşamak için doğru adres.

FAS VE PORTEKİZ
Fas, Portekiz ve Kanarya adaları turu, bu yıl bahar ve yaz döneminde de yapılıyor. Tur, Atlantik Okyanusu'ndaki Funchal Adası, Avrupa'nın tatil cennetleri Las Palmas ve Tenerife, gizemli şehir Casablasnca ve diğer Avrupa limanlarını kapsıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En popüler gemi turları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN