Ateşli dansların şehri Barselona

Dillere destan eğlencesiyle ziyaretçilerini coşturan Barselona, cıvıl cıvıl caddeleri ve tarihiyle büyülüyor. Çok sayıda gece kulübünün yer aldığı bu Akdeniz şehrinde ateşli Flamenko danslarıyla süslenmiş şovlar, tatilinize ayrı bir tat katacak

Giriş Tarihi: 6.3.2014
İspanya'nın en ateşli idealistlerinin yaşadığı söylenen Katalonya özerk bölgesinin başkenti İspanya... 9'uncu yüzyılda Katalan bir asilzade aile tarafından kurulan şehir Akdeniz kentlerinin bütün özelliklerini bir arada toplayan bir kompozisyon hissi uyandırıyor. Her daim ilkbaharı yaşatan Barselona'da tarih, kültür ve mimari oldukça etkileyici. Şehirdeki en önemli mimari yapı Unesco Dünya Mirası Listesi'nde 8 eseri bulunan ünlü mimar Gaudi'nin bitirmeye ömrü yetmeyen eseri Sagrada Familia Kilisesi. Yapımına 1882'de başlanan kilise, Gaudi'nin ölümüyle yarım kalmış. Halk arasında "bitmeyen kilise" olarak da bilinen Familia'nın inşaatı hala devam ediyor. Barselona'da gezilecek yerler listesinin ikinci sırasında ise yine bir Gaudi eseri olan Park Guell geliyor. Gaudi tarafından Guell ailesinin soyluluk göstergesi olarak 1900 ile 1914 yılları arasında yapılan bu parkta gezerken ünlü mimarın zekâsına hayran olacaksınız.

SANATÇILAR ŞEHRİ

Barselona ünlü ressamlar Picasso ve Salvador Dali'ye de ev sahipliği yapmış bir şehir. 1895- 1900 arasında yaşayan Barselona'da Picasso, "mavi dönemim" dediği ürünlerini burada yaratmış. Bugün Picasso'nun 2 bin 500'den fazla eserini Museo Picasso'da görmek mümkün. Sürrealizm akımının en büyük isimlerinden biri olan Salvador Dali'nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi'ni özellikle görmenizi tavsiye ederiz.

MEYDANLARI GÖRMEDEN DÖNMEYİN
Barselona'da Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, Olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi ve Plaza De Espana'yı görmeden dönmeyin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ateşli dansların şehri Barselona
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN