En konforlu kongre otelleri

Türkiye, birinci sınıf konaklama ve konferans tesisi zenginliği, iklimi ve dünyanın belli başlı şehirlerine ulaşım kolaylığı ile kongre turizminin önemli ülkelerinden biri

Giriş Tarihi: 26.3.2014
Radisson Blu Hotel, İstanbul şişli

Kısa bir süre önce hizmete giren Radisson Blu Hotel İstanbul Şişli'nin tam donanımlı 16 adet toplantı salonu ve yüksek tavanlı 750 metrekarelik balo salonu bulunuyor. Banket düzeninde 560 kişi ağırlayabilen salon, kokteyl düzeninde 1000 misafire ev sahipliği yapabiliyor. Araç asansörü bulunan salon, otomobil lansmanları için de uygun. Balo salonunun önünde 430 metrekarelik fuaye alanı var. Ücretsiz yüksek hızlı internetin bulunduğu otelde ayrıca; 250 kişilik terası ile business lounge da hizmet vermekte. 700 metrekarelik açık havuz alanı konferans, lansman ve etkinlik konuklarına hizmet veriyor. Toplantı gruplarına farklı kahve molaları öneren otelin 'Türkiye', 'Belçika/Fransa', 'Portekiz/İspanya', 'Amerikan' ve 'İstanbul Klasikleri' adlı farklı menüleri de var.

Maxx Royal

Belek'teki Maxx Royal'in yıl boyunca iş toplantıları, seminerler ve pek çok etkinlik için hizmet veren kongre ve toplantı merkezi, çok sayıda misafiri ağırlayan 10 bin metrekarelik gerçek bir iş merkezi. En son teknolojik donanımla hizmet veren merkezde, lobi girişinden farklı olarak, misafir araçlarının giriş yapabileceği kongre merkezi girişi, kapalı otoparktan kongre merkezine direkt geçiş, özel vestiyer, giriş katta 1900 ve asma katta 1100 metrekare alana sahip iki fuaye ve üst düzey toplantılar için VIP salonları mevcut.

JW Marriot Ankara

Başkentin gelişmekte olan Kongre Vadisi'nde bulunan ve lokasyonuyla iş-siyaset dünyası için avantaj sağlayan JW Marriott Ankara, toplamda 6 bin 400 metrekarelik bir alanı kaplayan 17 toplantı salonuna sahip. Otel organizasyonlarda teknik destek de veriyor. Bu teknik imkan ve ekipmanlar arasında flipchart, gelişmiş ses, ışık ve müzik sistemi, yaka ve masa mikrofonu, kürsü, plazma- flat LCD ekran, DVD oynatıcı, lazer pointer ve sunum kumandası, video konferans hizmeti ve ekipmanları, reji sistemi, ses kayıt sistemi, kablosuz internet gibi seçenekler bulunuyor.

Rixos Sungate

Akdeniz çanağının en büyük kongre merkezlerinden Rixos Sungate Vega Kongre Merkezi, toplam 6 bin kişilik kapasiteye sahip. Her türlü toplantı, konferans ve seminer için ileri teknolojik ekipmanlarla donatılmış 15 toplantı odası, bir amfitiyatrosu, üç kongre salonu, üç büyük fuaye alanı, bir sinema salonu ile dikkat çeken Vega Kongre Merkezi, farklı tasarımıyla da öne çıkıyor.

Kaya Kongre Merkezleri

Kaya kongre merkezleri, Kıbrıs, Antalya, İzmir, İstanbul ve Kartalkaya'da toplam 22 bin metrekarelik kapalı alanda, aynı anda 14 bin 500 kişiye hizmet verebiliyor.
Kaya Palazzo Belek: Antalya- Belek'te hizmet veren Palazzo Kongre Merkezi, Kaya Palazzo ve Hotel Riu Kaya Belek arasında konumlandırılmış. Her iki otelden de merkeze giriş imkânı bulunmakta. 6 bin 290 metrekare kapalı alana kurulu Palazzo Kongre Merkezi, üçe bölünebilen, 2 bin metrekare balo salonuna, 13 toplantı salonuna ve 1975 metrekare fuaye alanına sahip. Kaya Palazzo 639, Hotel Riu Kaya Belek ise 518 oda kapasiteli.
Kaya İzmir: Dörde bölünebilen, 2 bin metrekarelik salonu, toplamda 1580 metrekare fuaye alanı ve 5 bin 787 metrekare kapalı alanıyla İzmir'in en büyük kongre ve toplantılarına ev sahipliği yapıyor. Körfez manzaralı, yemyeşil doğa ile çevrelenmiş merkez, toplam 3 bin 537 metrekare açık ve 5 bin 787 metrekare kapalı banket alanlarıyla 6 bin 645 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip.
Kaya Artemis: Tarihi Artemis Tapınağı'nın bir eşi olan Kaya Artemis Resort & Casino, Kıbrıs'ın en büyük kongre merkezini bünyesinde bulunduruyor. 6 bin 75 metrekare kapalı alanda 4 bin 631 kişi kapasiteli Artemis ve Arkadia kongre merkezleri; 2 bin 200 kişi kapasiteli, üçe bölünebilen 2 bin metrekare Efes Salonu, 1425 metrekare fuaye alanı ve toplam 14 toplantı salonuna sahip.
Kaya Ramada Plaza: Aynı anda 4 bin 568 kişiye hizmet verebilen Kaya Ramada Plaza Kongre Merkezi'nde, toplam 6 bin 285 metrekare kapalı alanda 24 salon yer almakta. 2 bin 668 metrekare kapalı banket alanıyla 1905 kişilik yemekli davetlere ev sahipliği yapıyor.

Hilton Dalaman

Hilton'un toplantı salonları ana binanın karşısındaki kongre merkezinde yer alıyor. Kongre merkezinin alt katta auditorium şeklinde inşa edilmiş Shakti Salonu, üst balkonuyla beraber maksimum 1000 kişiye hizmet veriyor. Salonun geniş bir sahnesi de bulunuyor. Alt ve üst kattaki fuayesi, kahve molaları için bekleme lobisi bulunan kongre merkezinde diğer toplantı salonları da 10 ila 120 kişilik gruplara hizmet veriyor.

Sheraton Çeşme

Sheraton Çeşme'de son teknolojiyle donatılmış 1535 ve 875 metrekarelik üçe bölünebilen iki ana salon, 1250 metrekarelik stand salonu, 150, 160, 185 ve 215 metrekarelik dört toplantı salonu, üst düzey toplantılar için dört özel VIP salonu ve 12 adet 40-50 metrekarelik fonksiyonel çalışma odaları bulunuyor. Kongre merkezi dört kat olarak hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En konforlu kongre otelleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN