Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karataş ve Yumurtalık'ta turizme hazırlık

Giriş Tarihi: 21.5.2014 10:47

Adana-Karataş-Yumurtalık İlçeleri Turizmi Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği Genel Sekreteri Selçuk Mamak, turizm sezonunun yaklaşması nedeniyle Karataş ve Yumurtalık'ta otel, pansiyon ve restoranları gezerek incelemelerde bulundu.

Buralarda işletme sahiplerine bilgiler veren Mamak, turizm sektörünün canlanması için tüm işletmelerin sorumluklarının bilmesi gerektiğini söyledi. Bu sorumluluklar kapsamında özellikle turistlerle ilişkilerin önemine vurgu yapan Selçuk Mamak, 'Restoran ve otellerin mutfaklarında hijyene daha çok dikkat edilmeli. Garson ve komilerin saç, sakal ve tırnak gibi temizliklerinin çok önemli' dedi.

Otel pansiyon işletmecisi Alman Roswittha Adıgüzel, Karataş ve Yumurtalık'ın keşfedilmemiş birer cennettir olduğunu ancak tanıtım eksikliğinin bulunduğunu belirterek, 'Eğer iyi bir çalışma yapılsa inanıyorum ki iki şirin ilçede turizmden çok para kazanacaktır. Turizm derneklerinin kurulması ve çoğaltılması şart. Yeterli eğitim alındıktan sonra ilçelerin çok kalkınacağına yürekten inanıyorum' diye konuştu.
Mamak, daha sonra işletmecilerin sorunlarını dinledi.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karataş ve Yumurtalık'ta turizme hazırlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN