Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yayla turizmine "tatil köyü" desteği

Doğal güzelliği, bol oksijenli havasının yanı sıra denize en yakın kayak tesisiyle 77 obaya sahip 2 bin yıllık Çambaşı Yaylası'na tatil köyü yapılacak.

Giriş Tarihi: 20.6.2014 17:26
Doğal güzelliği, bol oksijenli havasının yanı sıra denize en yakın kayak tesisiyle 77 obaya sahip 2 bin yıllık Çambaşı Yaylası'na tatil köyü yapılacak.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, 940 yatak kapasiteli tatil köyü ve otel yapılması amacıyla Çambaşı Yaylası'nda yedi ayrı parselin turizm amaçlı yatırım yapılmak üzere tahsis edildiğini söyledi.

Çambaşı Yaylası'nın daha önce Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm alanı olarak ilan edildiğini anımsatan Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

"Toplam 72 obası bulunan, yeşilin en güzel tonunun sergilendiği doğal güzelliği, konaklama tesisleri ve yayla turizmin gelişmesi ile daha da önemli bir bölge haline gelen Çambaşı Yaylası, Karadeniz Bölgesi'nin en cazip noktalarından biri olacak. Sadece Türkiye'den değil dünyanın değişik bölgelerinden gelen insanların ilgi odağı olan ve özellikle Körfez ülkelerinden yoğun talebin olduğu Çambaşı Yaylası'nda konaklama, ulaşımdaki eksikliklerin giderilmesi ve kayak merkezinin faaliyete geçmesiyle, yayla turizmine büyük katkı sağlanacak."

Yayla turizmin gelişmesiyle ciddi gelişmelerin gözlendiği Çambaşı Yaylası, 940 yatak kapasiteli tatil köyü ve otel yapımının gerçekleşmesiyle turizmin göz bebeği olacağı kaçınılmaz bir gerçek. Diğer taraftan, Kabadüz-Çambaşı arası yol genişletme ve yaylaya ulaşımı sağlayan kara yolu çalışmalarının da tamamlanmasıyla yayla turizmine katkı sağlanacak" ifadelerini kullandı.

Vali Balkanlıoğlu, yapılan çalışmalarda gayret ve emek sarf eden tüm yetkililere teşekkür etti, girişimcilere de Ordu'ya yatırım yapmaları çağrısında bulundu.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yayla turizmine "tatil köyü" desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN