Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtalya turuna hazır mısınız?

Giriş Tarihi: 9.7.2014

Venedik, Floransa ve Roma... İtalya'nın tarihi ve mimarisiyle büyüleyen şehirlerini Etstur'un 399 avrodan başlayan turlarıyla keşfedebilirsiniz. Bu turda Toskana bölgesini gezme fırsatı da bulabilirsiniz

VENEDİK
Venedik, yarım ay şeklindeki lagunasında bulunan 118 ada, 180 kanal ve 400 köprüden oluşan büyüleyici bir şehir. Burada kendinizi kaybetmeniz an meselesi. Şaşılacak güzellikteki şehir bir zamanlar 'Adriyatik'in Prensesi' olarak adlandırılıyordu. Doğu mimarisinin güzel bir örneği olan şehirdeki kiliseler ve tarihi saraylar görülmeye değer. Venedik'te hem romantizmi yaşayacak, hem şehrin mimari güzelliğine hayran kalacak, hem de birbirinden enfes tatlar keşfedeceksiniz. Çan Kulesi, San Marco Katedrali, Doge Sarayı'nı gezdikten sonra gondol turu yapmayı unutmayın. Spagetti alla vongole, pizza, limoncello, chianti şarabı ve meşhur İtalyan dondurmasının tadına doyamayacaksınız.

ROMA
Ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan yedi tepe üzerine kurulu. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak adlandırılan Roma, efsanelere göre M.Ö. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuş. Tiber (Tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizi'ne yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Roma, hiç şüphesiz hakkında en fazla yazı yazılan şehirler arasında. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya'nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezi. Roma'ya gidip Poli Sarayı'nın bir kenarına Nicolo Salvi tarafından klasik ve Barok karışımı olarak yapılan Aşk Çeşmesi'nde dilek tutup bozuk para atmayı unutmayın. Piazza del Campidoglio, San Pietro Meydanı, Gianicolo Tepesi, Colosseo (Kollezyum), San Pietro (St. Peter) Bazilikası,Vatikan ve Navona Meydanı görülmesi gereken yerler arasında. Ekstra düzenlenecek olan Antik Roma Gecesi'ni ise sakın kaçırmayın. Turla ilgili detaylı bilgi almak için www.etstur.com'u ziyaret edebilirsiniz.

FLORANSA
Toskana'nın yuvarlak tepelerinin ortasında yer alan ve Arno Irmağı tarafından ikiye bölünen şehir, coğrafi bakımdan İtalya'nın hemen hemen merkezinde bulunuyor. Yüzyıllar boyu Rönesans'ın merkezi olarak bilinen Floransa, her alanda kültüre ve güzel sanatlara eşi ve benzeri görülmemiş bağışlar yapmış. Eğlenceli ve aşık olunacak derecedeki doğal güzelliğe sahip kentte büyülenmemek elinizde değil. Gezinizde mutlaka görülmesi gereken yerler ise; Santa Maria Del Fiore Katedrali, Piazza Della Signoria, Santa Croce Kilisesi ve Eski köprü olarak bilinen Ponte Vechio. Parmiggano peyniri ve Gelato tatmanız gereken lezzetler arasında. Floransa turu sırasında ekstra düzenlenecek Toskana gezisine de katılabilirsiniz. Bu gezi üç farklı ayaktan oluşuyor; San Gimignano, Pisa ve Siena gezileri. 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen San Gimignano'da merkez olarak Cisterne Meydanı kabul ediliyor. Misafirler burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabiliyor. 12. yüzyılda, Batı Akdeniz'deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı ziyaret ediliyor. Siena şehri, Ortaçağ'dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa'nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali ve Palazzo Publico (Belediye Binası). Burada keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalya turuna hazır mısınız?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN