Aslı Filinta'nın favori 5'i

Tasarımcı Aslı Filinta'nın tatil listesinin başında İtalya'daki Procida Adası var. Bu adayı da keşfetmesini sağlayan ise iki güzel film. Meksika'daki Tulum'u tek geçen Filinta, Namrun Yaylası'ndan asla vazgeçmiyor

Giriş Tarihi: 20.8.2014
1 İTALYA- PROCIDA: İtalya'nın Procida Adası, popüler tatil noktalarından biri. Aslı Filinta da bu adayı Yetenekli Bay Ripley ve Postacı filmlerinde görüp sevenlerden. Filinta "Filmlerde kıyıların görüntüsüne aşık olmamak imkansızdı. Seyahat ettiğim ülkelerdeki lokal dili duyuyor olmak beni çok mutlu ediyor, bu turistlerden uzak İtalyan adası denizi ve yemekleri ile muhteşem" diyor.
2 MEKSİKA-TULUM: Meksika'nın yoga cenneti Tulum, Filinta'nın en sevdiği tatil rotaları arasında yer alıyor. Genç tasarımcı "Tulum şu an bütün New York'luların gözdesi haline gelmiş durumda! Tabii şehirdeki otel ve restoranların birçoğunun sahipleri de yine New Yorklular... Bembeyaz kumlarda sabah 06.00'da yoga yaparak güne başlıyorsunuz" diyor. Tüm gün kıyı boyunca yürüyüş yapmanın ve denize girmenin muhteşem olduğunu söyleyen Filinta "Meksika yemekleri ve akşam erkenden yatmak insanı müthiş dinlendiriyor" diyor.
3 ABD-NEW YORK: Modayla ilgilenen herkes gibi Filinta da New York'u sık sık ziyaret eden ve sevenler arasında yer alıyor. Filinta enerjisi bol bu şehri "İşle hayatı ayırmayan insanlar için birebir" diyerek tarif ediyor.
4 MERSİN-NAMRUN YAYLASI: Çukurova'nın sıcağına dayanamayanların Toroslar'daki yazlık cenneti Namrun Yaylası, Aslı Filinta'nın çocukluğundan bu yana en sevdiği yerlerden biri. Filinta "Yazın ortasında battaniyelere sarılarak şekerleme yaparsınız. Ormanda yürüyüş yapmak, motorla çarşıya inmek, bakkalları dolaşmak... Orası bana her zaman çocukluğumu hatırlatıyor" diyor.
5 PORTO RICO: Karayipler Denizi'ndeki Porto Rico, Filinta'nın sevdiği tatil beldelerinden biri. Filinta "Yağmur ormanlarında sırılsıklam ıslansam da hiç ayrılmak istemediğim bir yer. Favori ada tatil rotalarımdan biri" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslı Filinta'nın favori 5'i
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN