Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu blogları takibe alın

En doğrusu, seyahat konusunu seyahat edene sormak. Dünyanın dört bir yanında yaşayan genç isimler amatör yazılarını topladıklarıyla blog'larıyla size tatil konusunda yeni ufuklar açabilir

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Amatörce gezen ve gezdiklerini blog'larında kaleme alan kişiler belki de birçok ülkeye daha farklı bir gözle bakmanızı sağlayabilir. Bu blog'ların bir diğer özelliği de henüz 20'li yaşlardaki maceraperest genç kadınlar tarafından kaleme alınıyor oluşları.

ADVENTUROUS MIRIAM

2006 yılından bu yana dünyanın dört bir yanını gezen Miriam Risager, 2013 yılından bu yana da Adventurous Miriam isimli bir blog kaleme alıyor. İki yıldır evli olan ve kocası Thomas ile seyahat etmekten keyif alan Risager, ülkesi Danimarka'dan farklı, otantik mekanları daha çok sevdiğini söylüyor. Afrika'yı bir sırt çantasıyla altı ay boyunca gezen çift, seyahatlerindeki çektikleri fotoğrafları da profesyonel fotoğraf ajanslarıyla paylaşıyor.

GIRL VS GLOBE

20'li yaşlarındaki Sabrina isimli genç bir kız tarafından kaleme alınan Girl vs Globe isimli blog, eğlenceli ve keyifli anlatım tarzıyla seyahat etmeyi sevenlerin en çok ziyaret ettiği blog'lardan biri oldu. Üç yıldır dünyanın dört bir yanını gezen Sabrina, sadece altı aydır blog'unu kaleme alıyor.

NOMAD GIRL

Avustralyalı 20'li yaşlardaki Jasmine'in kaleme aldığı Nomad girl. co isimli seyahat blog'u kısa sürede dünyanın dört bir yanından hayran topladı. Üniversitede sosyoloji eğitimi alan Jasmine, ilk gezisini Tayland'a yaptıktan sonra seyahat etmenin tadına varmış. Ardından Kamboçya'ya ve dünyanın birçok farklı noktasına giden Jasmine, son olarak da ülkesi Avustralya'yı otomobille boydan boya gezmiş. Farklı kültürlere ve maceraya meraklı Jasmine'in blog'unu okumaya başlayanlar neredeyse tüm metinleri nefes almadan bitirdiklerini söylüyor.

ELENA'S TRAVELGRAM

Fransa'da yaşayan Ukraynalı Elena'nın seyahat blog'u birçok seyahatsever tarafından dünyanın en iyi blog'ları arasında gösteriliyor. Arkadaşlarıyla çıktığı tatillerdeki eğlence mekanlarını ve uygun fiyatlı restoranları anlatan Elena, keyifli bir tatil geçirmek isteyenler için tam bir yol gösterici.

THE PASSPORT LIFESTYLE


Amerikalı Stephanie'nin blog'unun kalitesini anlatmak gerekirse çoktan makalelerinin New York Times'ta yayınlandığını söylemek yeterli olur. Amatör bir blogger'dan çok profesyonel bir gazeteci gözüyle seyahat yazıları kaleme alan Stephanie, kocasıyla Japonya'ya taşındıktan sonra Asya kıtasındaki pek çok ülkeye seyahat etti. Gittiği her ülkede bugüne kadar okumadığınız farklı detaylar bulmayı başaran Stephanie, bu özelliği sayesinde seyahat tutkunları arasında farklı bir yere sahip.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu blogları takibe alın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN