Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatile çıkan iki kişiden 1'i erkenci!

Giriş Tarihi: 15.11.2014 14:07
Tatile çıkan iki kişiden 1'i erkenci!

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, erken rezervasyon kampanyalarının seyahat sektöründe belirleyici bir rol oynamaya başladığını belirtirken, Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan da 2014’te yüzde 50 olan erken rezervasyon oranını 2015’te yüzde 55’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, erken rezervasyon kampanyalarının seyahat sektöründe belirleyici bir rol oynamaya başladığını belirtirken, Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan da 2014'te yüzde 50 olan erken rezervasyon oranını 2015'te yüzde 55'e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Erkan, erken rezervasyonda yeni dönemi 17 Kasım'da yüzde 50 indirimle başlatacaklarını ifade etti.

Mete Vardar, 2015 beklentilerini açıkladıkları toplantıda, şirket olarak 2014 yılı ekim ayı sonunda bir önceki yılın tamamına göre yüzde 34 büyüme kaydettiklerini, 2015 yılı içinse yüzde 25 büyüme hedeflediklerini belirtti.

Vardar, erken rezervasyon sigortası sayesinde tatilcilerin rezervasyon tarihinden 72 saat öncesine kadar iptal hakkına sahip olduklarını hatırlatarak, "Tatilciler, 10 TL'den başlayan fiyatlarla bu güvenceye sahip olabilirken, yurtdışı ve cruise turlarında ise bu güvence, seyahat koruma paketleriyle sağlanıyor" dedi.

YURTDIŞINA DA VAR

Yurtdışı turlarda da erken rezervasyon kampanyasını başlattıklarını kaydeden Vardar, "Geçmiş yıllarda yapılan 200 euro'ya varan indirimlere ek olarak erken rezervasyon yaptıranlar için hizmette de ayrıcalıklı paketler oluşturuyoruz. Bu kapsamda erken rezervasyon ürünlerinin bazılarına ekstra turları dahil ederek ya da tatilcileri bir üst sınıf otele upgrade ederek sektördeki ayrıcalığımızı ortaya koyuyoruz" diye konuştu.

ALMAN MODELİ KORUMA

Yurtiçi seyahat pazarının daha da sağlamlaşıp yerli yerine oturması için şirket batmaları ya da dolandırıcılıklar türünden istenmeyen vakaların yaşanmaması gerektiğine işaret eden Vardar, "Sektör olarak daha sıkı denetim istiyoruz. Bizi denetleyin diyoruz. TÜRSAB Kanunu daha da geliştirilsin. Bunun için farklı denetim modelleri olabilir. Ben Alman seyahat sigortası modeline sıcak bakıyorum" dedi.

KEMER-BODRUM YARIŞI

Figen Erkan, 2014'te Türk tatilcilerin yurtiçi pazarda en çok Kemer (% 14.54), Bodrum (% 14.41) ve Alanya'yı (% 11.88) tercih ettiğini belirterk, "Yurtdışı turlarında ise İtalya'nın birinciliği bu yıl da sürdü. Orta Avrupa, Balkanlar ve İspanya Türk tatilcinin en çok tercih ettiği yurtdışı destinasyonlar oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatile çıkan iki kişiden 1'i erkenci!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN