Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye âşığı iki gezgin...

Türkiye’nin tarihini ve kültürünü yakından mı tanımak istiyorsunuz? Tekdüze hayatınızda bir değişiklik mi yapmak, ona renkler mi katmak istiyorsunuz? Tarihi ve kültürel yerleri seviyor ve o yerlere şimdilik gidemesem de en azından oralara ilişkin biri fikrim olsun mu diyorsunuz? Öyleyse gezginrehberler.com tam size göre bir blog.

Giriş Tarihi: 6.3.2015 16:17
Türkiye âşığı iki gezgin...

İki gezgin, Fatma ve Emrah Apaydın çiftinin birlikte yürüttüğü blog, Türkiye'nin tarihini, kültürünü, gelenek ve göreneklerini, coğrafi yapısını ve daha birçok özelliğini tanımak ve tanıtmak amacıyla açılmış, 2008 yılından bugüne 35.200 km. yol kat edilmiştir.

Blog, Neclâ Feroğlu'nun çektiği birbirinden güzel Doğu ve Güneydoğu Anadolu resimleriyle daha da renklenmiş ve zenginleşmiştir.

Başlı başına bir portal niteliğinde olan blog, ziyaretçilerine, başta antik kent ve ören yerleri, yüzlerce cami ve külliye, müze, çarşı ve hanlar, mağaralar, çeşme ve hamamlar, saraylar, kiliseler, tarihi köprüler ve bunlar gibi birçok tarihi yapı hakkında bilgiler sunmaktadır.

Dünya Mirasları, Gezilecek Yerler, Şehitlikler, Yürüyüş Rotaları, Şehirlerin Gezi Rehberi, Kamp ve Karavan Merkezleri, Gezi Kitaplığı, blogda ilk başta göze çarpan bölümler. Ayrıca belirtilmesi gereken iki bölüm daha var: Yemek Kültürü bölümünde, Fatma Apaydın'ın kendi elleriyle yapmış olduğu birbirinden farklı yemeklerin görselleriyle birlikte yer alıyor, diğer bölüm ise Türkiye'den ve Dünya'dan farklı gezginlerle, Gezgin Sorular adı altında yapılan röportajlar…

Gezgin çiftin gezip göreceği ve bizlere tanıtacağı daha çok yer var ama şu anda mola verdiler. Yakında, hangisinin sırtında olacağı şimdiden bilinmez ama minik yavruları Can'ı da kaptıkları gibi, kaldıkları yerden devam edecekler. Gezen gören göz sayısı 4 iken 6 olacak.

Türkiye'nin güzelliklerini keyifli bir dille keşfetmek için www.gezginrehberler.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye âşığı iki gezgin...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN