Çocuklar hayallerini resmediyor

Çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmayı amaçlayan Hayal Ediyorum Tatile Gidiyorum resim yarışmasına başvurular uzatıldı. Çocuklar 16 Nisan'a kadar resimlerini gönderebilecek

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Çocuklar hayallerini resmediyor
Jolly Tur'un bu yıl altıncısını düzenlediği gelenekler Hayal Ediyorum Tatile Gidiyorum resim yarışması, çocukların uçsuz bucaksız hayal dünyalarına bir kapı aralamayı hedefliyor. Başvuru süresi 16 Nisan'a uzatılan yarışmayı Jolly Tur Şube Müdürü Neylan Vardar ile konuştuk.

- Yarışmayı düzenlemeye nasıl karar verdiniz?
- Oğlumuz Sinan birkaç yıl önce katıldığı bir resim yarışmasında birinci geldi. Biz onun yarışma sürecinde ve sonunda yaşadığı heyecan ve mutluluğu görüp bu duyguları başka çocukların da yaşaması gerektiğini düşünerek bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik.

- Bireylerde küçük yaşlarda turizm, tatil algısını oturtmak neden önemli?
- Turizm çok geniş çerçevesi olan bir kavram. Bence kültürel açıdan bireylere büyük katkı sağlıyor. Küçük yaşlardan itibaren farklı coğrafyalarda bulunan ve farklı kültürleri tanıyan bireylerin gerek ikili ilişkilerinde gerekse toplumda başarılı ve daha sağlam bir dünya görüşüne sahip olabileceklerini düşünüyorum.

- Yarışmaya gönderilen resimler aslında çocukların nasıl bir tatil, turizm algısına sahip olduklarını da gösterecek. Bu verileri turizm programlarınızı şekillendirirken kullanmayı düşünüyor musunuz?
- Yarışmamıza gönderilen resimlerin hepsi birbirinden güzel ve anlamlı. Jüri üyelerimizle birlikte derecelendirme hususunda oldukça zorlanıyoruz. Çünkü çocuklar sınırsız bir hayal dünyasına sahipler. Elbette onların resmettikleri tatil hayalleri zaman zaman hazırladığımız programlarımıza ışık tutabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar hayallerini resmediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN