Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hülya Koçyiğit: Müzikallare gitmeyi seviyorum

Kızı Gülşah Alkoçlar'ın ameliyatı için New York'a giden Hülya Koçyiğit, kızının iyileşmesinin ardından davetli olduğu Boston Film Festivali'nde aldı soluğu... Ünlü oyuncu, New York seyahatini, orada nasıl vakit geçirdiğini, gittiği rotaları Tatil SABAH'a anlattı

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Hülya Koçyiğit: Müzikallare gitmeyi seviyorum
- Boston Film Festivali için mi Amerika'daydınız?
- Amerika'ya gidiş nedenimiz Gülşah'ın ameliyatı içindi. Meme kanseri için ameliyat oldu ve çok şükür erken iyileşti. Onlar döndükten sonra birkaç gün New York'ta vakit geçirdim. Çünkü New York'tan sonra davetli olduğum 14. Boston Türk Film ve Müzik Festivali'ne davetliydim. Orada onur ödülü aldım. Hala ilk ödülümdeki heyecanı yaşıyorum ama biraz daha olgun, hak ettiğine inan biri olarak yılların birikimi ve buna verilen saygı ilgi elbette ki çok gurur verici.
- Nasıl bir seyahat alışkanlığınız var?
- Seyahatlerde özellikle bilmediğim şehirlerde kültür gezileri yapmayı, galerilere, müzikallere, tiyatrolara, müzelere gitmeyi çok seviyorum. Şehrin özelliklerine bağlı olarak da açık hava gezilerim de oluyor. New York'a ve Boston'a daha önceden gitme şansım olmuştu. Hemen hemen görülmesi gereken yerleri görmüştüm ama bu defa tekrar görmek için zaman ayırmaya çalıştım. Bu gezimde gittiğim yerlerden beni en çok etkileyen Broadway'de izlediğim 'Kinky Boots' adlı müzikaldi.
- Yurt dışına çıkınca alışveriş yapar mısınız?
-
Gittiğim ülkenin kendine has lezzetlerini tatmayı seviyorum. Bu konuda oldukça meraklıyım Amerika'da da bütün dünya mutfağını bulmak mümkün. Sicilya'ya gitsem ilk aklıma pizza yemek gelir. New York'ta Magnolia Bakery'de cupcake, John's Pizzeria'da pizza, Boston'da da ıstakoz yemeyi seviyorum. Yurt dışından alışveriş yapmama artık gerek kalmadığını düşünüyorum. Bu güzel ülkede aradığın her şeyin en güzeli var. Burada alışveriş yapmak bana daha doğru geliyor açıkçası.
- Neleri mutlaka görmemizi önerirsiniz?
- New York şehri bir yarım ada ve Manhattan yarımadası deniyor. Adayı üçe bölmüşler. Uptown, Downtown ve Midtown diye. Bu üç bölgede de görülmeye değer yerler var. Ben en çok Broadway ve Soho'ya yakın olduğu için Downtown'da vakit geçirmeyi seviyorum. Buradan rahatlıkla Chinatown, Little İtaly'ye, çok meşhur finans merkezi olan Wall Street'e gidilebilir ve Özgürlük anıtı ziyaret edilebilir. Brooklyn özel bir yer. Mutlaka görülmesi gerekiyor. Filmlerden anımsadığımız kadarıyla Harlem cazip gelebilir insanlara. 5th Avenue lüks butiklerin olduğu alışveriş yapılan bir cadde. Orada da gezmek insanın hoşuna gidiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hülya Koçyiğit: Müzikallare gitmeyi seviyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN