Çocukla tatil için ideal

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Çocukla tatil için ideal

Prontotour'un denizin olduğu her yerde gemi turu var. Turizm şirketi, gemi turlarının çocuklu aileler için uygun olduğuna dikkat çekiyor

Prontotour Cruise Departmanı Müdürü Hakan Aksungur, gemi turlarının avantajlarını anlattı

- Gemi yolculuğunun avantajları nelerdir?
- Seyahati kolaylaştıran pek çok avantajı var. Bir hafta içerisinde 5-6 ülke görme şansı var, üstelik gemiye binerken bagajınızı açıyorsunuz en son güne kadar, bagajınızı taşıma açma-kapama derdiniz olmuyor. Her sabah yepyeni bir ülkeye, yeni bir limana kahvaltınızı yaparken varıyorsunuz. Böylelikle yolda geçirilen zamanı uyuyarak değerlendirdiğinizden, dinlenmiş bir şekilde sabah şehir keşfinize başlayabiliyorsunuz. Seyahat ve tatile ait her türlü imkan geminin içinde bulunuyor, adeta yüzen bir tatil köyü ile seyahat ediyorsunuz. Sabah, öğle, akşam yemekleri, ikindi çayı ve gece yiyecek ikramları da ücretin içinde.

-Prontotour'un gemi turları hakkında bilgi verir misiniz?
-Mevsimsel şartlara göre güzergahlarımız değişmesine rağmen Prontotour olarak denizin olduğu her yerde bir gemi turumuz var. Yaz döneminde özellikle Akdeniz, İskandinavya, Baltıklar ön plana çıkıyor. Bunu haricinde Yunan adaları, İngiltere sahilleri, İzlanda gibi destinasyonlara da turlarımız mevcut. Kış dönemi için Kanarya Adaları, Transatlantik turları, Karayipler ve Güney Amerika ön plana çıkan turlar.

- Turlardaki gemilerinizin öne çıkan özellikleri nedir?
Şu an dört- beş değişik gemi firması ile çalışıyoruz. Her bütçeye her zevke göre alternatifler sunmanın önemine inanıyoruz. Princess, Cunard gibi lüks gemilerde turlarımız olduğu gibi özellikle son dönemde kendini çok geliştiren ve üst segmenti zorlayan MSC ve bir başka İtalyan gemi firması olan Costa gibi daha orta segment gemilerle de çalışıyoruz. Ayrıca her zaman favori olan Yunan adaları turlarımızı Celestyal ile organize ediyoruz. Her gemi firmasının kendine göre özellikleri bulunmakla beraber bence en önemli ortak özellikleri misafirlerimize lüks bir otel konforunu denizde sunmaları.

- Gemi seyahatinin çocuklu ailelere sunduğu avantajlar nedir?
- Çocukla yurtiçi tatil bölgelerinde nasıl konforlu bir tatil yapılabiliyorsa gemide de aynı şekilde yapılabiliyor. Üstelik normalde yurtdışı turlarında olmayan bir imkan sunuluyor. 18 yaşına kadar iki çocuktan ebeveynleri ile aynı odada konaklamak koşulu ile ücret alınmıyor. Mini Club ve Teenage Club'lar gün içi aktiviteleri yaparak çocuklarınızı eğlendiriyor, yabancı ülke çocukları ile de kaynaşıp sosyalleşmeleri için güzel bir fırsat. Bu esnada sizler de isterseniz, eşinizle birlikte gemiden ayrılıp vardığınız şehri gezebilir veya gemide baş başa zaman geçirebilirsiniz. Korkmanıza hiç gerek yok zira gemiden çıkabilme imkanları yok. Çocuk havuzları ve çocuk animasyonları da çocuklarınızı eğlendiren diğer unsurlar. Ayrıca bilgisayar oyun salonu, Formula testing, 5 boyut sinema gibi çocuğunuzla keyifli zaman geçirebileceğiniz aktiviteler de var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukla tatil için ideal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN