Akdeniz'in en güzel üçlüsü

Avrupa'nın en güzel lokasyonlarına demir atmak ve her sabah engin denizlere uyanmak istiyorsanız Jolly'nin İtalya, İspanya ve Fransa'yı içine alan 8 gün-7 gecelik gemi turunu kaçırmayın. Akdeniz'in en güzel üçlüsü sizleri bekliyor

Giriş Tarihi: 25.6.2015
Akdeniz'in en güzel üçlüsü
Ah o gemide ben de olsaydım, açık denizlere yol alsaydım" melodisi ağzınızdan düşmüyorsa Jolly Tur'un açık denizlerde en güzel Akdeniz coğrafyalarına seyreden gemisine atlayın. İtalya, İspanya ve Fransa'nın güzelliklerini keşif yolculuğunda kampanyalardan mutlaka yararlanın. Çünkü, Jolly Tur'un 8 gün-7 gecelik doyumsuz Akdeniz gezisi için başlangıç fiyatı 1.049 euro. Akdenizli serüveni hemen yaşamak istiyorsanız 27 Haziran için hazırlanın. Ancak, geziyi temmuz, ağustos, eylül, ekim ve kasım aylarında da yapabilirsiniz. Seyahat öncesinde Jolly Tur'un rehberliğinde kısa bir gezintiye mutlaka bir göz atın.

BİR DİLEK TUTUN

Cenova'da sizi bekleyen gemi tüm dünyanın en görkemli ve romantik şehirlerinden Roma'ya doğru yol aldığında çağlar ötesi bir yolculuğa da başlayacaksınız. Roma dönemi halkının neşe ve korku çığlıklarını duyabileceğiniz Kollezyum, bazilika ve tapınaklarıyla Roma Forumu sizi bekliyor olacak. Sonrasında ünlü mimar Bernini'nin eseri karşısında şaşkınlığa uğramaya hazırlanın. Aşk için akan en romantik çeşme Trevi'de dilek dileyin. Tanrıların tapınağı Pantheon'un görkemine kapıldıktan sonra davetkâr Navona Meydanı'nda İtalyan lezzetlerine bırakın kendinizi. Palermo'daki küçük Cefalu'da Ortaçağ yolculuğuna çıkın. Yolculuğunuzun başlangıcıı Norman-Bizans mozaikleriyle ünlü Duomo Del Cristo Pantocratore Kilisesi olsun.

EGZOTİK SARDUNYA

Turkuaz denizi, derin tarihi ve egzotizmi ile Sardunya Adası... Adanın en büyük şehri Cagliari'de Potto Sahili ve şehrin tüm görkemini izleyebileceğiniz Uprin Dağı'nda molalar verin. Şehrin görkemini izleyebileceğiniz bir diğer mekân da Saint Remy Surları. Tarihin derinliklerine ineceğiniz diğer duraklarınız St. Cristina Kapısı, Katedral ve Fil Kulesi olmalı.

BELLVER'DEN GÜZELLİKLERE AÇILIN
Geminiz İspanya'ya ulaştığınızda Palma de Mallorca Adası'na yol alın. Bellver Kalesi'nden görkemli Körfez manzarasını seyrettikten sonra şehrin içine demir atın. Gaudi'nin gotik katedralinin büyüsüne kapıldıktan sonra yönünüzü ünlü romancı George Sand'in ünlü besteci sevgilisi Chopin ile yaşadığı dağ köyü Valdemossa'ya çevirin. Valencia... Ünlü mimar Santiago Calatrava'nın tasarımı ultra modern müze kompleksi ve America's Cup sanat sever gezginler için burayı vazgeçilmezler listesine almış durumda. Verimli topraklarında yetişen portakalları, pirinçleri ve dünyanın en lezzetli 'paella'larını deneyimleyebileceğiniz Valencia'da mimarinin en güzel örneklerini görmeden dönmeyin.

FARKLI YÜZLERİYLE FRANSA
Fransa'nın farklılıklarını görmek için Aix-en Provence ve Marsilya'yı ziyaret edin. Ünlü ressam Cezanne'ın doğduğu ve ılıcalarıyla ünlü Aix-en Provence'da St. Saiour's Katedrali ile antik hanları gezin. Cour Mirabeau'da alışveriş molası verin. Marsilya'ya ulaştığınızda farklı heyecanları yaşayacağınıza kuşku yok. Notre Dame de la Garde Kilisesi ile şehrin tarihine yolculuk yapın ve mutlaka La Cornich, Longchamps Palace'ta molalar verin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'in en güzel üçlüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN